Foto

V Plzni zachraňovali jelena

Vyděšený jelen v Plzni zabloudil a zůstal uvězněný za plotem

30. září 2018 20:47 , aktualizace pondělí 1. října 09:37

Zvířata

Partner článku – Prestol Holding

     V pátek 28. září si všimli dělníci pracující na stavbě tří obytných domů na Sylvánu, že za plotem sousedního vodárenského objektu běhá jelen. Na úhledně posekaném trávníku bylo dobře vidět, jak zoufalé zvíře běhá podél plotu a naráží do vrat i jednotlivých pletivových dílců. 
     Na pomoc jelenovi vyjela skupina pro odchyt zvířat městské policie a Karel Makoň ze Záchranné stanice zvířat. Strážníci informovali majitele objektu i dispečink vodárny, vodárna sice nabídla vyslání technika, ale pouze s tím, že by otevřel vrata areálu.
     „S tímto řešením jsem nesouhlasil. Vrata vedou na poměrně rušnou komunikaci směrem do zástavby a představa, že by zmatený a poměrně statný jelen vyběhl na Kotíkovskou ulici a běžel směrem do města, mě trochu děsila. Spojil jsem se proto s dispečinkem sám a požádal o souhlas k otevření jednoho pletivového dílce plotu do otevřené krajiny směrem na Malesice. Následně jsme společně se strážníky jeden díl otevřeli a zhruba po 15 minutách snažení jsme postupně jelena vytlačili z oploceného pozemku ven do volné přírody,“ popsal záchranu nádherného zvířete Karel Makoň s tím, že podle něj se jelen do objektu dostal tak, že přeskočil plot a dostal se tak do pasti, ze které se nemohl dostat ven. Z venku je plot totiž vysoký pouze asi 150 cm, což pro vyplašeného jelena či jelena v říji není vůbec žádný problém.     
     Zvíře mělo ale smůlu, plot byl oproti venkovnímu terénu zapuštěn ještě o 50 až 100 cm níže a to už jelen přeskočit nezvládl.
     „Určitě bych chtěl poděkovat všem zúčastněným včetně dispečinku vodárny za pomoc, operativní jednání a celkový přístup. Díky tomu se podařilo dostat zvíře ven bez vážnějších následků na zdraví, majetku a životech,“ dokončil Karel vyprávění.

Foto: Jan Dlouhý


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost