Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

V Plzni zkolaboval mladý sportovec

"Díky, byli jste skvělí!" - lékař záchranné služby chválí laickou první pomoc svědků

11. července 2019 16:44 , aktualizace 16:46

Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera v podvečerních hodinách došlo ve sportovním areálu Lokomotiva Plzeň na Slovanech ke kolapsu a náhlé zástavě krevního oběhu u mladého sportovce.
     Svědci události okamžitě zavolali na linku 155 a dle instrukcí zdravotnického operačního střediska zahájili telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci (TANR). Tu velice kvalitně prováděli až do příjezdu záchranářů, kdy na místo dojely posádky RV, RZP a inspektor provozu.
     Záchranáři si od laiků kardiopulmonální resuscitaci převzali a v krátké době se jim podařilo u mladého muže oběh obnovit. Mladík byl poté se zajištěnými dýchacími cestami transportován do Fakultní nemocnice Plzeň, kde podstoupil další diagnostické a léčebné zákroky.

"Díky, byli jste skvělí!"

     Že je včasná, byť laická, pomoc velice důležitá jsme již několikrát v našich článcích psali a v tomto případě patří svědků veliké uznání. Jejich práci pochválil i zasahující lékař MUDr. Jiří Chvojka, Ph.D.: "Z mého pohledu velmi hezky zafungoval celý záchranný řetězec a především spolupráce mezi operátory KZOS a svědky, kteří kpr prováděli správně a poctivě od samého úvodu a velmi tím přispěli k záchraně života. Chtěl bych proto všem, kteří se na této události podíleli, za spolupráci poděkovat." 

    I za redakci všem zasahujícím gratulujeme k perfektně provedenému zásahu. Děkujeme.Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.