Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

V průmyslové zóně uniklo 25 tun plynu

Hasiči evakuovali asi šedesát osob a zásah v tuto chvíli stále probíhá

Autor: Petr Novák čtvrtek 29. února 12:56 , aktualizace 15:01

Hasiči

Partner článku – Toyota Dolák


     V průmyslové zóně v Chebu ve firmě JSP International s.r.o. došlo dnes kolem poledne k úniku oxidu uhličitého z cisterny. Plochu areálu tak zahalila hustá přízemní mlha.


     "Uniklo 25 tun plynu. Byl evakuován objekt, kde k úniku došlo, tedy přibližně 60 osob a okolní podniky byly informovány, jejich evakuace ale již nebyla nutná, veškerý plyn již z cisterny unikl," uvedl tiskový mluvčí hasičů.

      Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, provoz na komunikaci vedoucí přes průmyslovou zónu byl zcela uzavřen. 

Aktualizace:

      "Můžeme potvrdit, že v reálu soukromé společnosti v Chebu došlo při přečerpávání oxidu uhličitého k masivnímu úniku této nebezpečné látky. Z areálu společnosti bylo evakuováno na šest desítek osob. Událostí se v současné době usilovně zabývají chebští kriminalisté. Až bude možné sdělit k této události více informací, učiníme tak," doplnil tiskový mluvčí policie.


Jedná se již o druhý dnešní zásah hasičů v souvislosti s únikem plynu:

Únik chlóru v základní škole

     Dnes po osmé hodině ráno zasahovali hasiči z pěti jednotek u úniku chloru v technické místnosti bazénu v objektu základní školy v Masarykově ulici v Ostrově na Karlovarsku. 
     "K úniku došlo nejspíš z poškozené nádoby. Výpary nebezpečné látky byly naměřeny v prostoru bazénu, do dalších částí školy nepronikly," uvedl nám mluvčí hasičů.

     Hasiči zajistili vyvětrání prostoru bazénu a monitorují možnost průniku látky do samotné školy.

     "Průchod mezi bazénem a ostatním prostorem školy je uzavřený vzduchotěsnými dveřmi, u těchto dveří jsou hasiči s detekcí a nepřetržitě monitorují přítomnost nebezpečných látek. Prostor bazénu je vyvětraný, hasiči v protichemických oblecích nyní zajišťují uniklou látku," popsal dál zákrok mluvčí.

     Z místa není v tuto chvíli hlášeno zranění osob, provoz školy je zatím bez omezení. 

Foto a video: HZS a město Cheb

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.