Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

V ruce pistoli a na teplácích ACAB

Video ozbrojené loupeže - prodavačka ve strachu peníze vydala

16. října 2019 09:57 , aktualizace 11:29

Loupež Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     Kriminalistům se ani po dvou měsících intenzivní práce nedaří objasnit případ loupeže, ke které došlo v pátek 12. července v poledne v Aši - část Doubrava. 
     Dosud neznámý maskovaný pachatel, který byl přibližně 170 - 175 cm vysoké postavy a byl oblečen do teplákové soupravy s kapucí tmavé barvy. Muž držel v ruce krátkou střelnou zbraň, se kterou mířil na obsluhu prodejny a požadoval po ní vydání peněz. 
     Prodavačka mu z obavy o svůj život a zdraví vydala necelých 800 euro a muž poté utekl z prodejny pryč. 

Popis pachatele

     K popisu neznámého pachatele můžeme uvést, že se jednalo o muže, přibližně 170 - 175 centimetrů vysoké štíhlé postavy, bílé pleti a byl plešatý. Na nohou měl černé sportovní boty a přes ústa měl červený šátek. Na sobě měl specifické černé tepláky Lonsdale, které byly na pravé nohavici potištěny písmeny ACAB a v oblasti hýždí číslicemi 1312. Na černé bundě měl na obou rukávech dva bílé podélné pruhy a vlevo na hrudníku nápis Lonsdale. 

Padělané tepláky s nápisem ACAB

     Kriminalisté ale zjistili zajímavý poznatek, specifické tepláky, které měl pachatel na sobě, společnost Lonsdale nikdy nevyrobila, takže není vyloučeno, že si pachatel tyto nápisy na oblečení nažehlil sám a mohl by je tak někdo poznat.
(Pozn. red. ACAB je zkratka z anglického „All Cops Are Bastards“ – „Všichni policajti jsou parchanti“. Dříve byla v Anglii užívaná bývalými vězni a dnes ji používají například fotbaloví hooligans)

     Na nově zveřejněných kamerových záznamech je oblečení, které měl pachatel na sobě, velice dobře vidět. Zároveň by mohl být pachatel identifikován podle chůze či pohybů těla.
     Kriminalisté tímto žádají občany o pomoc při ztotožnění muže na kamerovém záznamu. 


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.