Foto

V truhlárně shořela sbírka historických motocyklů, požár byl možná založen úmyslně

U rozsáhlého požáru v noci na dnešek zasahovalo osm jednotek hasičů

pondělí 28. ledna 08:30 , aktualizace 14:35

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Dvě profesionální a šest dobrovolných jednotek vyjelo po druhé hodině ranní k požáru truhlářské dílny v Hradišti nedaleko Kolovče na Domažlicku.
     Plameny zachvátily celou budovu a vzhledem k tomu, že uvnitř objektu byly zatížené stropní konstrukce, hrozilo riziko propadnutí stropů. Proto byl zásah hasičů veden po obvodu budovy.
     Výše škody ještě není stanovena, majitel objektu měl ale v podkroví sbírku historických motocyklů a lze tedy předpokládat škoda přesahující milion korun.
     Žádné zranění naštěstí nebylo hlášeno ani na straně majitele, ani na straně zasahujících. 
     "Příčina zatím není známa. Na místo ráno  dorazí týmy vyšetřovatelů kriminální policie a HZS," uvedl tiskový mluvčí hasičů. 

AKTUALIZACE 14:15:

     "Na střeše a krovu byla škoda vyčíslena na půl milionu korun, na vybavení dílny rovněž na půl milionu korun a na historických motocyklech a věcech uskladněných nad dílnou vznikla škoda ve výši 2 miliony korun.
     Na místo se dostavila výjezdová skupina Služby kriminální policie a vyšetřování Domažlice, kdy kriminalisté provedli ohledání místa činu, fotodokumentaci a videodokumentaci. K dispozici byl i policejní psovod se služebním psem, specialistou na vyhledávání akcelerantů hoření. Specialista z oboru elektro na místě požářiště vyloučil technickou závadu na elektroinstalaci. Příčina je v šetření kriminalistů, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci,"
doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: Hasiči


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.