Aktuálně Foto Video

Valník se dřevem tažený traktorem přejel, zavalil a těžce zranil muže

Na místo vyrážely všechny záchranné složky a přistával zde vrtulník LZS

4. března 2018 09:57 , aktualizace 11:25

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

    Dnes kolem osmé ráno došlo v zahrádkářské kolonii v ulici K Višňovce v Holýšově k nehodě, když valník naložený dřevem zavalil muže.

     Obrovskou dávku neopatrnosti předvedli dnes ráno dva muži, podle našich informací bratři narození v letech 1970 a 1973, převážející za traktorem valník dřeva. Když projížděli zahrádkářskou kolonií, začal jim dle všeho na zledovatělé cestě traktor podkluzovat, což se muži rozhodli vyřešit velice nebezpečným způsobem. Zatímco jeden z mužů řídil, druhý si stoupl na oj valníku a za jízdy podsypával zadní kola traktoru popelem. 
     Muž se v této nebezpečné pozici ale dlouho neudržel a po chvíli pod valník spadl. Ten ho potom ještě několik metrů vlekl pod sebou. Přitom muž utrpěl vážné zranění nohy, hrudníku a hlavy.
     Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS. Zraněného zpod valníku museli vyprostit hasiči a následně si ho do péče převzali záchranáři.
     "Byl sem venčit psa, když kolem mě projel traktor se dvěma muži v kabině, který táhl valník plný dřeva. Jen o pár chvil později na hřišti u sběrného dvora přistával vrtulník. Obdivuji toho pilota, že se mezi ty basketbalové koše byl schopný vmáčknout," popsal nám svědek.
     "Muže s těžkým úrazem hrudníku a dolní končetiny jsme transportovali letecky na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli záchranáři.

     Při nehodě došlo krom zranění muže i k poškození plotu zahrady. Muž by dle našich informací i přes závažnost svých zranění neměl být v ohrožení života, případem se dále zabývá policie.

Video: Václav KrausAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.