Foto

Vandal na Doubravce poničil ledovou sochu za desítky tisíc

Policisté pátrají po pachateli a hledají svědky zachycené na fotografiích

1. prosince 2022 12:33 , aktualizace 12:39

Pátrání Vandalství

Partner článku – Delta Plzeň

     Policisté pátrají po totožnosti pachatele, který v pondělí 26. listopadu na Habrmannovo náměstí v Plzni u vánočního stromu poničil ledové sáně. "Umělecké dílo, které nechal na místo nainstalovat Městský obvod Plzeň 4, zejména pro radost dětem, poničil dosud neznámý pachatel přesně nezjištěným způsobem. Svým jednáním pachatel způsobil hmotnou škodu za desítky tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie.

     "Tomuto jednání měli přihlížet svědci, kteří si mimo jiné měli zřejmě pořídit fotografii či nahrávku prověřovaného incidentu. V rámci jeho objasňování jsme získali fotografie z kamerového záznamu, na kterém jsou zachycené osoby, které by mohly svou výpovědí policistům pomoci při objasňování skutečností, které se udály na místě," doplnila mluvčí policie s tím, že policisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů Poškození cizí věci a Výtržnictví.

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osoby zachycené na přiložených fotografiích a případné další svědky incidentu, aby se neprodleně osobně přihlásili policistům na obvodním oddělení Plzeň 4 nebo telefonicky na tel. č.: 974 325 743 či zavolali na linku 158. Za případné poznatky předem děkují.

Foto PČR

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.