Foto

Pomněnky nebo amazonky?

Zfetovaného Litevce z Borských polí po pokusu o vloupání dopadly plzeňské strážnice

22. listopadu 2018 16:45 , aktualizace 17:20

Městská policie Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     "Hlídku městské policie zastavila včera dopoledne v Dobrovského ulici v Plzni žena, která je upozornila na muže, rozbíjejícího vstupní dveře do jednoho z domů. Hlídka podezřelého zajistila a pro podezření ze spáchání trestného činu předal policistům," tak zní stručná policejní zpráva, jenže my jsme se dozvěděli, že zákrok byl poměrně dramatický. Pachatelem byl pervitinem zfetovaný Litevec a dopadla ho dvě děvčata.

     My jsme za strážnicemi vyrazili a zeptali jsme se jich, jak celý zákrok probíhal. Obě dívky projížděly Dobrovského ulicí, když na ně zamávala žena a volala o pomoc, že se nějaký muž snaží vloupat do domu. K místu činu se nedalo zajet, takže strážnice odstavily auto a běžely na uvedené místo pěšky. Před domem se skutečně nacházel rozzuřený muž, který odpovídal popisu, a proto ho strážnice vyzvaly zanechání protiprávního jednání, muž ale začal utíkat a tím začala dlouhá honička.    
     Obě mladé ženy za mužem běžely od Dobrovského ulice po Klatovské ulice, do Hruškovy ulice, pak dál přes Čermákovu až do Goldschneiderovky, kde muž přelezl plot do místních zahrad. Plot překonaly i strážnice, ale muž se ve spleti zahrad ztratil. 
     Obě dívky pátrání za žádnou cenu nechtěly vzdát a prohledávaly okolní domy, zahrady i další plochy. Na muže se ptaly také v místní restauraci a jejich neústupnost se nakonec vyplatila. Asi po patnácti minutách muže opět zahlédly. Podezřelý se dal znovu na útěk, ale zvítězila výdrž strážnic. Po delším běhu muž zastavil, dal ruce vzhůru a tím naznačil, že se vzdává, mluvit už nedokázal, tak byl zadýchaný.
     Ukázalo se, že se jedná o cizince, kterého strážnice pro podezření ze spáchání trestného činu po osobní prohlídce, zda není ozbrojen, předaly policistům. Ti během následné kontroly zjistili, že jde o cizince, dle našich informací Litevce, a hlavně pod vlivem pervitinu. Muž užití pervitinu přiznal, vysvětlil to ale zvláštním způsobem, a to, že pracuje na Borských polích, kde má spoustu práce a pervitin bere, aby svojí práci stíhal. Proč se pokusil vloupat do domu a zda to také patří k jeho běžné práci, však rozumně vysvětlit nedokázal. 

     Obou dívek jsme se zeptali, proč si zvolily práci u městské policie a zda počítaly i s tím, že budou stát proti možná ozbrojeným, možná nebezpečným, mužům. Obě dívky nám s úsměvem vysvětlily, že s tím počítaly, k této práci to prostě patří a jak uvedly, obě se aktivně věnují bojovým uměním. Pak už jen doplnily, že v tomto případě násilí použít nemusely, protože jejich výdrž zvítězila a muže doslova uběhaly. 

     Jak nám později jejich kolega doplnil, ale pouze pod podmínkou, že ho neprozradíme, oběma kolegyním přezdívají "amazonky" a jít s nimi do zákroku, se žádný ze strážníků skutečně bát nemusí.


   

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.