Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Vánoce pro pejsky aneb jdeme do toho znovu!

Za uplynulých osmnáct let bylo útulkům předáno již více než 420.000 korun

14. prosince 2023 17:12 , aktualizace 20:10

Zvířata

     Jako každý rok posledních osmnáct let pořádá Country restaurace ACW Saloon v Plzni benefiční festival Vánoce pro pejsky, jehož výtěžek je pravidelně předáván různým útulkům pro opuštěná zvířata. Každý den festivalu hraje jedna nebo dvě kapely a celý výtěžek je pak předán do některého útulku v Plzeňském kraji.

     Za uplynulých osmnáct let bylo útulkům předáno již více než 420.000 korun a téměř čtyři tuny krmiv pro psy.

Program letošního festivalu

Letos bylo rozhodnuto, že výtěžek festivalu poputuje do útulku U Šmudliny v Tachově


     Útulek v Tachově jsme samozřejmě navštívili. Jde o menší útulek vybudovaný v roce 2005, který na vás dýchne skoro až rodinnou atmosférou. Je v něm dvanáct kotců a malý žlutý domek, kde je zázemí útulku jako kancelář, přípravna krmení a malý sklad. Samozřejmě nechybí ani karanténa pro nově příchozí psy, která je nutná, aby se do útulku mezi ubytované psy nedostaly nakažlivé nemoci.

     Kapacita útulku je pětadvacet míst a momentálně je v něm dvanáct psů.

     Tento útulek patří městu Tachov, ale provozovatelem je velice sympatická Gabriela Jägerová absolventka CSOŠ obor ochrana přírody a životního prostředí, a momentálně i čerstvá maminka tříměsíční dcerušky. 
     Na Gabriele je hned na první pohled vidět, že by pro psy umístěné v útulku, jak se říká, i dýchala a útulkem doslova žije. Na této ženě pak obdivujeme, že nejenže vede útulek, stará se o svoji rodinu, ještě k tomu chodí do zaměstnání, kde pracuje v rodinné kantýně, ale organizuje i rozšíření útulku a výstavbu nové provozní budovy.

     Je tedy jasné, že Gabriela by sama všechnu práci v útulku i starost o psy nezvládla a proto ji pomáhají kamarádi a dobrovolníci.

     Výtěžek z letošního festivalu bude využit na nákup speciálních krmiv a hrazení veterinárních ošetření pro nemocné svěřence útulku.

Jsme hrdí, že Krimi-Plzeň je již 12 let mediálním partnerem toto festivalu.
                                                                                          Děkujeme, redakce

Fotogalerie festivalu z uplynulých let


 


A.C.W. Saloon

Jediná opravdu Westernová hospoda v Plzni. Pravý, staroamerický Country Saloon, s otevřenou kuchyní a vlastním Armádním klubem s trvalou výstavou zbraní a vojenským barem.