Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Policisté s dlouhými zbraněmi po Plzni i zásah u Rychtářky

Policie nepodceňuje riziko, že by se včerejším útokem mohl inspirovat další psychicky narušený jedinec

22. prosince 2023 13:02 , aktualizace sobota 23. prosince 13:40

Policie

Partner článku – Alfa Tactical


      "Proč je po Plzni tolik policistů?" tak tento dotaz nám dnes v různých obměnách přišel již více než desetkrát. Vysvětlení je jednoduché.

      V souvislosti s včerejší tragickou událostí, kdy student na Filozofické fakultě v Praze zastřelil čtrnáct lidí a další zranil, přijala policie v celé republice opatření k zajištění bezpečnosti takzvaných měkkých cílů. Podle odborníků by totiž tento hrůzný čin mohl inspirovat i další psychicky narušené jedince, kteří by se mohli pokusit jeho čin napodobit.

     Že tato obava není rozhodně planá potvrzuje i událost z noci na dnešek, kdy přibližně v půl jedenácté policie ve středních Čechách přijala telefonát od muže, který sdělil, že ho včerejší útok inspiroval a hodlá také střílet po lidech.
      Policisté se případem začali okamžitě zabývat, do ranních hodin se jim podařilo volajícího ztotožnit a hned poté ho zásahová jednotka zadržela.

     Opatření se samozřejmě týká i našeho kraje. Policisté s balistickou ochranou vyzbrojení dlouhými zbraněmi byli nasazeni k dohledu na exponovaná místa s vyšším počtem osob, jako jsou nákupní centra, vánoční trhy, ale i do škol a dalších objektů, kde by mohl útok hrozit.

     Že toto opatření není zbytečné se ukázalo například dnes dopoledne v Plzni, kdy policisté přijali oznámení o zjevně podnapilém muži máchajícím zbraní na autobusové zastávce Pod Rychtářkou v Tyršově ulici. Na místo okamžitě vyjely hlídky policie, včetně policistů ze speciální pořádkové jednotky, kteří dohlíželi na bezpečnost a veřejný pořádek na vánočních trzích na náměstí Republiky.
     Policisté na místo dorazili během několika okamžiků po oznámení a na zastávce nalezli muže odpovídajícího popisu, kterého okamžitě odzbrojili a zajistili. Podle našich informací se naštěstí ukázalo, že asi čtyřicetiletý muž byl ozbrojen jen takzvanou plynovkou, tedy expanzní zbraní na nábojky se slzotvorným prostředkem, kterou v silné opilosti veřejně manipuloval.

     Muž byl k dalším úkonům převezen na policejní oddělení.       

     (Termín "měkký cíl" je bezpečnostní komunitou používán pro označení místa s vysokou koncentrací osob a nízkou úrovní zabezpečení proti násilným útokům, tedy prostor nebo objekt, kde by útočník mohl snadno způsobit vysoké škody na životech. - pozn. red.)


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.