Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Psychicky nemocný muž děsil děti a vytahoval se, že je ozbrojený

Policejní pátrací akce i vrtulník a drony na obloze vyděsily mnoho lidí

Autor: Jana Holá středa 27. března 13:26 , aktualizace 14:22

Bezdomovci Policie Zbraně


     V průběhu pondělního odpoledne a včerejšího dne se na sociálních sítích začaly šířit zprávy o rozsáhlém policejním pátrání v okolí volnočasového areálu Rolava v Karlových Varech, kde se měl pohybovat muž vyhrožující střelbou. Diskutující pak upozorňovali, že nad místem krouží i vrtulník a drony, což zprávě pochopitelně přidalo na dramatičnosti.
     Ukázalo se ale, že šlo hned o tři různé události zároveň, jejichž souhra samozřejmě vyvolala paniku.

     Tiskový mluvčí policie nám potvrdil, že v místě skutečně probíhalo pátrání po neznámém muži.

     "Můžeme potvrdit, že jsme v pondělí 25. března krátce po půl třetí odpoledne přijali oznámení, že měl neznámý muž v Nejdecké ulici v Karlových Varech oslovit nezletilou osobu, s tím, že má u sebe zbraň. Po krátké konverzaci měl tomuto dítěti sdělit, že si dělá legraci, a že žádnou zbraň nemá," uvedl tiskový mluvčí policie a pokračoval: "Během několika málo minut na místo dorazily policejní hlídky, které na základě získaného popisu od chlapce začaly po neznámém muži pátrat a krátce po jednadvacáté hodině se policistům podařilo muže odpovídajícímu popisu zajistit. Následně byl Zdravotnickou záchrannou službou převezen na psychiatrické oddělení v Ostrově."

     Podle našich informací měl být zajištěným místní muž pohybující se v komunitě bezdomovců, který trpí psychickou poruchou. 

     Přelet vrtulníku neměl s případem nic společného, jednalo se o stroj letecké záchranné služby, který nedaleko přistával kvůli transportu pacienta. Stejně tak zmíněné drony nebyly na místě kvůli pátrání po muži, ale v nedaleké lokalitě probíhal schválený výcvik pilotů.

     Policisté se sice případem dále zabývají, je ale jisté, že veřejnosti žádné nebezpečí nehrozí.


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.