Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Útočník, který pobodal tři lidi, je na svobodě

Zatímco vážně zranění napadení jsou stále ještě v nemocnici, Y. L. se již může volně procházet na ulici

6. prosince 2023 12:45 , aktualizace 12:54

Alkohol Cizinci Napadení Ubytovny

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     O případu, kdy Ukrajinec na ubytovně ve Stříbře nožem napadl a velmi vážně zranil tři svoje krajany, jsme informovali již dvakrát a nepředpokládali jsme tak, že bychom se k němu ještě vraceli. Bohužel ale dorazila další podstatná informace, a tak se k tomuto smutnému případu nakonec musíme ještě jednou vrátit.

Útočník je na svobodě

     Ačkoli policisté dvaačtyřicetiletého Ukrajince Y. L. obvinili ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, Y. L. je v tuto chvíli na svobodě.

     Soud v Tachově měl totiž na věc podle všeho jiný názor a při včerejším vazebním řízení se rozhodl obviněného muže do vazby neumístit.

     Ačkoli cizinci obviněnému ze závažného zločinu hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let, policisté ho museli ze zadržení propustit a Y. L. bude stíhán na svobodě.


 O celé události jsme informovali v článku:

Tři pobodaní během noční rvačky

     V noci na neděli před devátou hodinou došlo ke rvačce několika Ukrajinců na ubytovně v bývalých kasárnách ve Stříbře. Na místo vyjely všechny dostupné hlídky policie a vzhledem ke zranění několika mužů samozřejmě i záchranáři.


     Na místě byli nalezeni pobodaní a pořezaní tři mladí Ukrajinci, dva měli bodné rány v hrudníku a třetí v paži a v rameni.
     Pro dva z nich musel letět vrtulník LZS, který přistával na křižovatce Třídy 5. května x Na Vinici.

     „Tři muže jsme transportovali s bodnořeznými poraněními na Urgentní příjem do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín, dva z toho letecky,“ uvedla nám mluvčí záchranářů. 

     "V sobotu krátce před devátou hodinou večer jsme na tísňové lince policie přijali oznámení o fyzickém napadení několika mužů v prostorách ubytovny v obci Stříbro. Dvaačtyřicetiletý cizinec po předchozí slovní a fyzické rozepři napadl nožem tři muže ve věku 21 let, 20 let a 19 let. Způsobil jim bodnořezná poranění hrudníku, zad a horních končetin," uvedla nám mluvčí policie s tím, že zranění si vyžádala letecký transport dvou ze tří zraněných a následný velmi náročný zákrok lékařů v plzeňské fakultní nemocnici.

    "Operační důstojník na místo vyslal několik policejních hlídek, tachovské kriminalisty a také výjezd krajských kriminalistů, kteří si případ převzali. Podezřelý muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Podrobil se dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 1,57 promile alkoholu v dechu," doplnila mluvčí policie.

    Na místě byly zajištěny kriminalistické stopy, kriminalisté vyslechli další osoby a přibrali i soudní znalkyni z odvětví soudní lékařství. Poté dnes zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého Ukrajince, kterého obvinili ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.

    Za to, že svůj čin spáchal na dvou a více osobách, mu podle ustanovení trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let. Kriminalisté státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.