Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Vážná dopravní nehoda na obchvatu Plzně

Viník nehody naboural a převrátil auto s manželským párem, poté z místa zbaběle ujel

31. května 2022 14:41 , aktualizace 14:59

Dálnice Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

     V neděli v půl třetí odpoledne došlo na obchvatu Plzně na 78. kilometru dálnice D5 ve směru od Rozvadova na Prahu kousek před tunelem Valík, k vážné dopravní nehodě.
     Na žádost policie jsme o této nehodě dosud neinformovali, abychom nenarušili pátrání po řidiči, který dle všeho nehodu způsobil a ujel.

     Podle informací přímo z místa zde černý osobní vůz náhle přejel do pravého jízdního pruhu, kde narazil do boku vozu Hyundai. Ten se po nárazu roztočil, narazil dvakrát do betonových svodidel, převrátil se na střechu a zůstal v pravém jízdním pruhu.
     Řidič černého vozu ale na místě nezastavil a pokračoval v jízdě.


     K nehodě vyjely všechny záchranné složky i silničáři s dopravním značením k označení místa, hasiči zajistili místo události i protipožární opatření a záchranáři si do péče převzali starší pár z převráceného vozu. Řidič i jeho spolujezdkyně byli po ošetření na místě transportováni do nemocnice. "Z místa nehody jsme transportovali muže a ženu narozené v roce 1956, oba s lehkými zraněními na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli nám záchranáři.

     Policisté po černém vozidle i řidiči začali intenzivně pátrat. Dálnice byla podobu zásahu i šetření průjezdná levým jízdním pruhem.

Viník dopaden

     Dnes nám tisková mluvčí policie potvrdila, že se již policistům podařilo bezohledného řidiče vypátrat a ztotožnit.
     Podrobně také popsala, jak k nehodě došlo: "Řidič osobního vozidla Škoda Superb jel zařazen v levém jízdním pruhu, na mokré komunikaci nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel z levého jízdního pruhu přes zpevněnou část krajnice do levého odtokového žlabu ke středovým svodidlům. Zde prudce strhnul řízení vpravo, dostal s vozidlem smyk a přejel se svým vozidlem přes levý jízdní pruh do pravého jízdního pruhu, kde se pravou přední částí svého vozidla střetl s levou přední částí osobního vozidla tovární značky Hyundai šestašedesátiletého řidiče.
      Po střetu vozidlo Hyundai vyjelo z pravého jízdního pruhu přes pravý odstavný pruh a narazilo do betonových svodidel. Poté začalo rotovat proti směru hodinových ručiček, přetočilo se na levý bok, narazilo opět do svodidel, pak se přetočilo zpět na kola, na pravý bok a nakonec na střechu. Vozidlo Superb se po střetu vrátilo zpět do levého jízdního pruhu, pak pokračovalo na levou zpevněnou část krajnice, kde narazilo do svodidel. Řidič Superbu ale nezastavil a pokračoval dále na Prahu."

      Policisté dálničního oddělení Svojkovice následným pečlivým šetřením a prověřováním kamerových záznamů zjistili, že vozidlo řídil třiasedmdesátiletý řidič z Prahy. Dopravní nehodou se dále zabývají.

      Opravdu alarmující na tomto případu je nejen, že viník nehody z místa ujel, ale že v době po dopravní nehodě kolem havarovaného vozidla projelo několik řidičů a ani jeden z nich nezastavil, aby posádce převráceného vozu poskytl první pomoc. 


     Jedná se o druhou nedělní dopravní nehodu, u které viník z místa zmizel, k první došlo krátce po půlnoci v centru Plzně:

Muž v centru Plzně způsobil nehodu a z místa utekl

     V noci ze soboty na neděli kolem půl jedné ráno došlo v sadech Pětatřicátníků v Plzni k dopravní nehodě, po které na místě zůstaly dva nepojízdné vozy. O nehodě jsme na žádost policie dosud neinformovali, abychom nenarušili pátrání po viníku nehody, který z místa uprchl. 

     "Řidič vozu Ford Fusion jedoucí ve směru od Lochotína do centra nepřizpůsobil rychlost a zezadu narazil do vozu Volkswagen, jehož řidič dával přednost chodcům na přechodu pro chodce," popsala tisková mluvčí policie, jak k nehodě došlo. Náraz Volkswagen odhodil na středový ostrůvek, zatímco Ford byl odražen do Palackého ulice, kde zůstal nepojízdný stát.

     Řidič Fordu neváhal, auto nechal na místě a okamžitě z místa utekl směrem do Kollárovy ulice, přičemž ho při tom natočili svědci nehody.


     Policisté se případem začali okamžitě zabývat a po uprchlém řidiči začali pátrat. U řidiče Volkswagenu byla mezitím na místě provedena dechová zkouška, která u něj vyloučila požití alkoholu. Muž při nehodě utrpěl lehké zranění, přivolání záchranářů ale odmítl.

     Řidiči Fordu nebyl útěk nic platný, policisté lustrací vozu zjistili majitelku vozu a ukázalo se, že si vůz bez dovolení půjčil její přítel. "Muž narozený v roce 1996 se následně k řízení vozu i způsobení nehody přiznal a policisté zjistili, že má platný zákaz řízení," doplnila mluvčí policie s tím, že případem se policisté dále zabývají.T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.