Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Vážná nehoda na D5 - pět zraněných

Zadní náraz doslova vyrazil auto z dálnice, vrak skončil daleko v poli

13. října 2019 03:36 , aktualizace 09:32

Dálnice Nehody

Partner článku – Avalon Wellness

     V noci na dnešek kolem půl druhé došlo na dálnici D5, na jejím 61. kilometru, tedy těsně před exitem Rokycany ve směru z Prahy na Plzeň, k vážné dopravní nehodě. Z místa bylo hlášeno vážné zranění více osob, takže k nehodě vyjely všechny pozemní záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS.
     Po dálnici jel směrem na Plzeň Renault Clio, ve kterém sedělo pět lidí a do něj zezadu ve velké rychlosti narazila Škoda Octavia, v které byl sám řidič. Náraz zcela zdemoloval zadní část Renaultu a doslova ho vyrazil z dálnice. Renault vyletěl z vozovky, protrhl oplocení a převrátil se v poli, kde nakonec zůstal ležet na boku.
     Celá posádka Renaultu, tedy šestačtyřicetiletý muž, asi padesátiletá žena, dva asi dvacetiletí mladíci a jedna mladistvá dívka, utrpěla zranění různého rozsahu. Podle našich informací šlo o celou rodinu, tedy rodiče a jejich děti.
     Záchranáři ještě během noci uvedli, že letecky transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín padesátiletou ženu a šestačtyřicetiletého muže. Dále záchranáři transportovali pozemní cestou mladé lidi do nemocnice Rokycany.
     Řidič Škody narozený v roce 1975 vyvázl bez zranění a na místě nám uvedl, že se před ním Renault zjevil nečekaně. Podle tohoto muže mělo jet vozidlo velmi pomalu a on ho do poslední chvíle vůbec neviděl, takže nevylučuje, že mu nesvítila zadní světla. Tuto řidičovu verzi však policisté nepotvrdili. Celou nehodu sice zatím stále šetří, ale vše nasvědčuje tomu, že se tento řidič nevěnoval řízení. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovými zkouškami.


 


Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.