Foto

Děda byl opilec a recidivista se zákazem řízení k tomu

AKTUALIZUJEME: Nehoda u Holýšova, hasiči vyprošťují člověka

středa 18. září 09:42 , aktualizace 09:42

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Avalon Wellness

     Včera kolem jedné odpoledne došlo před Holýšovem u Evobusu k dopravní nehodě osobního vozu a kamionu, o nehodě jsme samozřejmě informovali již včera, ale teprve po vydání článku dorazily další informace. Nehoda uzavřela hlavní tah z Plzně na Domažlice, na místo vyjely všechny záchranné složky a také vzlétl vrtulník LZS.
     Dle informací z místa se jedna o zadní střet vozidel. Daewoo Kalos řízené starším mužem narazilo zezadu do kamionu a následně bylo ještě odraženo do příkopu.
     Hasiči museli muže vyprostit a předat ho do péče záchranářů.
     "Muže ve věku asi 60 let jsme převzali a letecky transportovali se středně těžkými zraněními na urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli záchranáři.
     Zatím je komunikace neprůjezdná a v nejbližší době bude řízena doprava kyvadlově.

AKTUALIZACE:
     "Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce Stod na obec Holýšov při jízdě po přímém úseku z mírného klesání si neponechal za nákladním automobilem Volvo s návěsem Schmitz šestačtyřicetiletého řidiče dostatečnou bezpečnostní vzdálenost a zezadu do něj narazil. Po nárazu byl osobní automobil odražen vpravo mimo komunikaci, kde vozidlo narazilo do směrového sloupku," popsala tisková mluvčí policie s tím, že za nehodou stál alkohol.
     "Řidiči se podrobili dechovým zkouškám. U řidiče nákladního vozidla byla s výsledkem negativním, pozitivní výsledek byl zaznamenánu řidiče vozidla osobního. Elektronickým přístrojem mu bylo naměřeno 1,78 promile alkoholu v krvi," uvedla mluvčí policie.
     Šetřením na místě dopravní nehody bylo navíc zjištěno, že řidič osobního vozidla má kartu řidiče popsanou od shora až po spodní okraj a byl mu Okresním soudem v Ústí nad Labem vysloven zákaz řízení motorových vozidel od dubna 2015 do dubna 2020.


 


Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.