Foto Video

Kriminálka šetří smrt čtyř lidí a prosí veřejnost o pomoc

Ve vrtulníku Robinson zahynul český pilot a tři Thajci

6. září 2018 00:10 , aktualizace 09:58

Hasiči Smrt Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

Policie prosí veřejnost o pomoc

    Kriminalisté žádají veřejnost po poskytnutí fotografií a videí ze včerejší tragédie. Tyto záběry by mohly výrazně pomoci při objasňování příčin letecké havárie.


     Dnes kolem půl šesté večer spadl v prostoru Nové Hospody v Plzni malý soukromý vrtulník Robinson R44. Původní zpráva hovořila o pádu na střechu haly zinkovny MEA, později se ale ukázalo, že jde již o halu sousední DPD. Vrtulník celý propadl střechou budovy a roztrhaný vrak zůstal viset v její konstrukci. 
     Na místo dorazily záchranné složky doslova z celé Plzně. Poté co se záchranné složky dostaly do budovy, zjistily, že dva členové posádky při nárazu z vrtulníku vypadli. Dvě osoby utpěly zranění neslučitelná se životem, u dvou vážně zraněných byla zahájena resuscitace.
    „Zdravotnickým záchranářům byla událost oznámena krátce před půl šestou. Na místo okamžitě vyrazily čtyři výjezdové skupiny ZZSPK a vrtulník LZS, který situaci monitoroval ze vzduchu, neboť nebylo hned zřejmé, zda ve zmíněném výrobním podniku nejsou další zranění. Záchranáři záhy vyhlásili stav hromadného postižení osob a ve spolupráci s ostatními složkami IZS zahájili resuscitaci zraněných. Ta byla bohužel vzhledem v mechanizmu úrazu neúspěšná,“ uvedli záchranáři.
    Dle naší informace zde zahynula celá posádka vrtulníku Robinson, tedy český pilot a tři jeho Thajští přátelé – dva muži a jedna žena. 

    Případ převzali kriminalisté a byl nasazen i dron, kterým byla prozkoumána konstrukce střechy. Na místo samozřejmě také vyjeli pracovníci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.
    Dle mluvčího hasičů je jedná o menší halu přibližně 25x15 metrů, která byla naštěstí prázdná a nebyla v ní ani technologie. Zhroucení budovy dle statika nehrozí. Hasiči po domluvě s Úřadem pro odborné zjišťováni příčin leteckých nehod provedou stabilizaci budovy a následné vyproštění trosek vrtulníku.

    Dle svědků tento vrtulník krátce před svým pádem kroužil v nízké výšce nad plzeňským náměstím Republiky, pak letěl na Bory, kde již nad halou Panasonic svědci pozorovali problémy, nad Makrem se problémy zhoršily, vrtulník se částečně otočil ve vzduchu a údajně byl slyšet divný zvuk motoru.

    Zřícený vrtulník patřil firmě Workpress Aviation sídlící v Plzni na Borských Polích ve Folmavské ulici. Firma vlastnila dva vrtulníky, první jim nedávno zatím neznámý pachatel zničil kameny, druhý, prakticky nový byl ten, který se dnes zřítil v Plzni na Borech.

     Policie místo střeží přes noc, těla zesnulých již byla odvezena pohřební službou a ráno bude zahájeno vyprošťování vraku vrtulníku.

AKTUALIZACE Čt 8,30: 

     Policie dnes ráno uvedla: "Pád vrtulníku Robinson, při kterém tragicky zahynula celá posádka, tedy pilot narozený v roce 1986 a tři cizinci, žena narozená v roce 1972 a dva muži narození v letech 1961 a 1973, je předmětem prověřování. Kriminalisté spolu s pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod zjišťují dnes veškeré okolnosti, provádí se výslechy svědků, vyhodnocují zajištěné stopy a jsou nařízeny znalecké posudky. Byla nařízena soudní pitva u posádky." 

Foto: KP a Hasiči

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!