Foto

Po požáru nalezli v bytě mrtvou stařenku

Velice smutný zásah dnes ráno zažili hasiči na Klatovsku

6. února 2018 14:03 , aktualizace 14:08

Hasiči Smrt

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Všechny záchranné složky dnes po sedmé hodině ráno vyrážely do Velhartic k budově, kde byl nahlášen kouř vycházející z otevřeného okna bytu v prvním patře. Po vstupu hasičů do bytu bylo nalezeno tělo zde bydlící seniorky narozené v roce 1928, bohužel však již bez známek života.

     Smutným paradoxem je, že v přízemí budovy je hasičská zbrojnice místních dobrovolných hasičů, ale to samozřejmě nemá na událost žádný vliv. Je zde pouze posádka JPO III., což znamená, že zde není stálá služba a všichni místní hasiči mají svá občanská zaměstnání a o požáru nemohli vědět.

     "K požáru bytu nad místní hasičskou zbrojnicí ve Velharticích vyjely před půl osmou ráno jednotky PS Klatovy, PS Sušice, SDH Velhartice a SDH Kolinec. Požár se šířil prostorem mezi stropem přízemí a podlahou prvního patra.
     Hasiči provedli částečné rozebrání podlahy, aby bylo možné se dostat k ohnisku požáru. Celý prostor byl silně zakouřen a uvnitř byla nalezena jedna osoba bez známek života. Okolnosti požáru a úmrtí osoby jsou v šetření.
     Celková škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na 210tis. Kč,"
uvedl mluvčí hasičů.
     Na místo byl povolán koroner k provedení prohlídky těla zemřelé. Zřejmě až pitva určí, zda žena zemřela ještě před požárem, nebo jeho následkem.

Foto: HasičiD.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.