Foto Video

Akce Dallas - padly čtyři profi pěstírny

Zásahová jednotka zadržela osm osob, ze čtyř pěstíren byly tři přímo v Plzni

17. února 2021 12:02 , aktualizace 12:03

Drogy Vazba Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     Asi každý Plzeňák, který vyjíždí ze Skvrňan do Vejprnic, si po projetí pod novým silničním mostem obchvatu Plzně nemohl nevšimnout jasně žlutého rodinného domu. Právě v tomto domě se odehrávala finální realizace akce s krycím názvem Dallas.
     U této realizace jsme byli, ale na žádost policie jsme informace dříve nemohli zveřejnit.


     Policisté z odboru obecné kriminality v posledních měsících šetřením zjistili, že v několika objektech na území Plzeňského kraje dochází k neoprávněnému pěstování konopí. Na základě těchto poznatků kriminalisté zahájili úkony trestního řízení a veškeré okolnosti případu začali ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou prověřovat. 

     Po získání a shromáždění veškerých potřebných důkazů byla ve středu 10. února od časných ranních hodin a na několika místech současně realizována akce pod názvem „DALLAS“, do které se zapojilo přes sedmdesát policistů a postupně při ní policisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi osm podezřelých osob. 
     "Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor, kdy se převážně jednalo o rodinné domy, policisté odhalili čtyři aktivní pěstírny, tři v Plzni a jednu v obci na Domažlicku. V nich se podařilo zajistit více jak 1 500 kusů rostlin konopí v různých stádiích růstu," popsala tisková mluvčí policie.
     Při akci byla také zajištěna finanční hotovost bezmála 150 000 korun a cizí měna v hodnotě v přepočtu několik desítek tisíc korun. Dále policisté zajistili pět osobních vozidel, elektroniku a samozřejmě i kompletní prvky pro pěstování konopí. 
     "Po provedení všech potřebných úkonů a výslechů podezřelých vrchní komisař předal usnesení o zahájení trestního stíhání celkem sedmi osobám, a to čtyřem mužům ve věku 61, 44, 41 a 32 let a třem ženám ve věku 59, 45,a 35 let. Všichni obvinění jsou stíháni pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Tři osoby, konkrétně muži ve věku 44 let a 61 let a žena ve věku 59 let jsou navíc stíháni jako členové organizované skupiny, kdy čin spáchali ve velkém rozsahu," uvedla mluvčí policie s tím, že muži ve věku 32, 41 a 44 let jsou stíháni vazebně. 

Foto: KP a PČR

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.