Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Někteří opilci si k odpočinku umí vybrat skutečně zvláštní místa i polohy

Velikonoce ve znamení alkoholu aneb pár příběhů z plzeňských ulic

Autor: Jana Holá úterý 2. dubna 13:02 , aktualizace 14:14

Alkohol Městská policie Záchytka

Partner článku – Ski klinovec


     Alkohol k Velikonocům podle některých lidí neodmyslitelně patří. Jestli ano či ne, nechceme posuzovat, ale určitě se shodneme na tom, že se to nesmí přehánět. Jenže právě to se povedlo hned několika mužům v Plzni.

     Předčasnou výslužku ve formě pobytu v protialkoholní záchytné stanici si vykoledoval již v pátek odpoledne dvaapadesátiletý muž poté, co si notně zavdal z láhve vodky před provozovnou v ulici U Prazdroje, kde následně ulehl k odpočinku na chodník. K jeho překvapení ho probudila hlídka městské policie. "Opilému muži se podlamovaly nohy a z místa nebyl schopen odejít po svých. Dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek 4,14 promile," uvedla tisková mluvčí městské policie. 

     Jen o několik minut později se k němu přidal Plzeňák, který místo rodinné oslavy svých 66. narozenin strávil večer v protialkoholní záchytné stanici. "Muž vrávoral centrem města a padal na zem, čímž ohrožoval svůj život a zdraví. Dechové zkoušky nebyl ani fyzicky schopen," popsala mluvčí. 

      Opravdu krkolomnou polohu pro opilecký odpočinek zvolil v sobotu v podvečer na zastávce Domažlická čtyřiačtyřicetiletý muž, jemuž jako pohovka posloužil odpadkový koš u značky zastávky. "Strážníci muže opatrně přenesli na trávník a uložili jej do stabilizované polohy. Dechovou zkoušku se u muže nezdařilo provést. Po vystřízlivění s ním strážníci dořešili přestupkové jednání, kterého se dopustil tím, že vzbuzoval veřejné pohoršení," sdělila k tomuto případu mluvčí. 

      Kvůli silné opilosti strávil pondělní večer ve stejném zařízení i osmačtyřicetiletý muž, kterého strážníci sbírali o půl čtvrté odpoledne z chodníku ve Veleslavínově ulici. "Hlídka muže vyzvala k provedení dechové zkoušky, kdy přístroj naměřil hodnotu 3,02 promile v jeho dechu," pokračovala ještě mluvčí městské policie.

A perlička na závěr

Tento kuriózní příběh se sice stal již ve čtvrtek v podvečer, ale za zmínku bezesporu stojí.

      "Vezměte mě na záchytku, já se chci vyspat v teple,“ začal svůj hovor se strážníky šestapadesátiletý muž, kterého nalezli ležet na zemi pod přístřeškem zastávky MHD na Americké třídě. Strážníci muži pomohli posadit se na lavičku a začali zjišťovat skutečnosti jeho stavu. Ukázalo se ale, že muž není nijak moc opilý, takže na záchytku nepatří.
     Muž se tedy rozhodl vše napravit. Ještě v průběhu hovoru se strážníky vyndal z batohu láhev s alkoholem a začal ho do sebe snaživě lít, aby dokázal, že na záchytku skutečně patří.
     Měl ale smůlu, vzhledem k tomu, že se v tu chvíli nacházel v místě, kde je popíjení alkoholu vyhláškou města zakázáno, strážníci mu alkohol odebrali pro účely správního řízení. 
     Na záchytku se tento muž i přes veškerou svou snahu nakonec nepodíval, protože nenaplňoval zákonné podmínky pro převoz a umístění v tomto zdravotnickém zařízení.

Foto MP

Ski klinovec

Největší lyžařsky propojený areál v ČR. Přes 31 km sjezdovek všech obtížností. 5 lanovek z toho 3 s oranžovou bublinou. Luxusní večerní lyžování na modré sjezdovce dlouhé 1,5km a s nejnovější lanovkou s vyhřívanými sedadly. Lyžařská škola s dětským parkem s posuvnými pásy v Jáchymově.