Foto Video

Gang velkopěstitelů dostal "Leguán"

Policisté zajistili sedmnáct pěstíren, kilogramy marihuany a miliony korun

pátek 22. října 14:57 , aktualizace 15:08

Drogy Vazba Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     V rámci odhalování trestné činnosti na úseku omamných a psychotropních látek kriminalisté několik měsíců pracovali na akci vedené pod krycím názvem „Leguán“. Již v její přípravné fázi kriminalisté v průběhu letošního roku odhalili osm pěstíren konopí na teritoriu Karlovarského kraje a také dva případy přechovávání omamných a psychotropních látek v Karlovarském a Plzeňském kraji.


     K samotné realizaci akce „Leguán“ došlo v úterý 19. října a bylo při ní odhaleno dalších devět pěstíren konopí. Kriminalisté během domovních prohlídek, které probíhaly na desítce míst po celém Karlovarském kraji, zadrželi 5 osob a zajistili celkem 6 kg sušené marihuany, 3 000 rostlin konopí, finanční prostředky ve výši téměř 3 000 000 korun a 3 osobní motorová vozidla.
     "Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání šesti osob ve věku od 38 do 46 let. Tyto osoby kriminalisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy spáchaného různou formou účastenství," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že celá skupina má úzkou souvislost i s případem z loňského roku, kdy byla odhalena velkopěstírna marihuany u Horního Slavkova a v rámci toho zadržen dvaačtyřicetiletý cizinec.
     "Organizované skupina osob minimálně od roku 2018 až do jejich zadržení provozovala různou formou účastenství v objektech po celém Karlovarském kraji zařízení pro intenzivní pěstování rostlin konopí tzv. indoor způsobem, a to za pomoci elektrotechniky, vzduchotechniky, chemikálií a dalších různých příslušenství. Tímto způsobem do současné doby vypěstovali minimálně stovky kilogramů marihuany. Na černém trhu si za prodej drogy marihuany do současné doby mohli přijít nejméně na několik desítek miliónů korun," popsala mluvčí policie a dodala, že na tři obviněné muže ve věku 42, 43 a 44 let již podal policejní vyšetřovatel podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který státní zástupce akceptoval a soudce je poslal do vazební věznice.
     Kriminalisté se i nadále intenzivně věnují a vyšetřují tuto rozsáhlou drogovou trestnou činnost. V případě prokázání viny hrozí obviněným odnětí svobody na osm až dvanáct let, jelikož měli spáchat tento zvlášť závažný zločin jako členové organizované skupiny a ve velkém rozsahu.

Foto a video PČR

 
Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.