Foto

Těžká zranění čtyřleté holčičky, pět lidí bylo v nemocnici a traktorista je nyní obviněn

Kriminálka ukončila vyšetřování velice vážné nehody, při které se střetlo auto s traktorem

pondělí 19. února 09:33 , aktualizace 09:49

Nehody Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Policie ukončila vyšetřování velice vážné nehody, při které došlo k těžkému zranění čtyřleté dívky a ke zraněním dalších osob jedoucích ve vozidle, pětatřicetiletého řidiče, sedmileté dívky a dvou žen ve věku pětadvacet a šestadvacet let.
     Nejhůře na tom byla právě čtyřletá holčička, měla zlomenou lebku, byla v bezvědomí a musela být napojena na umělou plicní ventilaci. Její sedmiletá sestra utrpěla otřes mozku. Pětadvacetiletá žena měla zlomenou pánev a vykloubenou kyčel. V nemocnici skončili i ostatní cestující z auta, zatímco ke zranění řidiče traktoru nedošlo.

     Případ si tehdy ihned převzali domažličtí kriminalisté, kteří v současné době prověřování této dopravní nehody ukončili a zahájili trestní stíhání dvacetiletého traktoristy, kterého obvinili ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

     "Šetřením na místě, výslechy a provedenými znaleckými zkoumáními bylo zjištěno, že traktorista na křižovatce při výjezdu z vedlejší silnice se neměl dostatečně přesvědčit o tom, zda mu dopravní situace umožňuje bezpečně vjet na hlavní silnici, a vjel na ní v době, kdy mu z levé strany ve směru od Horšovského Týna přijíždělo výše uvedené osobní vozidlo a kterému nedal přednost v jízdě, přičemž došlo k bočnímu nárazu osobního vozidla do levé strany traktoru. Řidič traktoru tak porušil důležitou povinnost uloženou mu podle zákona o provozu na pozemních komunikacích týkající se jízdy křižovatkou.
     Trestní stíhání je vedeno na svobodě, za spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky nebo peněžitý trest,"
uvedla mluvčí policie.

Původně jsme psali

      Dnes večer (22. srpna 2017) před devátou hodinou došlo na křižovatce silnic I/26 a 196 u obce Meclov (mezi Domažlicemi a Horšovským Týnem) k velmi vážné dopravní nehodě. Střetl se zde traktor s osobním autem plným lidí, v kterém bohužel cestovaly i děti. Předběžně jsou z místa hlášeni minimálně čtyři zranění.

     Silnice je nyní zcela uzavřená, probíhají zde rozsáhlé záchranné práce, jsou zde tři vozy RZS a již přistál i vrtulník LZS. Doprava je odkloněna po objízdné trase a na místě zasahují všechny záchranné složky.

AKTUALIZUJEME: 

21,30 "Na místě je hodně práce. Lékařka si na místo povolává ještě třetí RZP, vzhledem k počtu nasazených sil a prostředků hodnotíme již jako mimořádnou událost," uvádí z místa záchranáři. Hasiči uvádějí již pátého zraněného.

21,45 "První dva pacienti jsou bohužel děti ve věku přibližně 8 let. U jednoho z nich bylo nutné zajistit dýchací cesty a připojit jej na umělou plicní ventilaci a to pro závažné poranění hlavy. Druhé dítě se středně těžkým poraněním dýchá samo. Obě děti letí vrtulníkem na emergency do Fakultní nemocnice Plzeň.
     Žena narozená v roce 1991 byla pozemní cestou transportována na chirurgii do Domažlic se středně těžkým poraněním dolní končetiny. Muž narozený v roce 1982 taktéž pozemní cestou s vážným poraněním břicha na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň. 
Poslední je pětadvacetiletá žena, která byla se sdruženým poraněním hlavy, hrudníku a dolní končetiny transportována také na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň.," informují záchranáři přímo z místa.
     Celkem tedy záchranáři ošetřili 5 pacientů, z toho 2 utrpěli těžká a 3 středně těžká zranění

     Policisté předběžně uvedli, že řidič traktoru nedal přednost osobnímu vozu, v kterém cestovalo pět osob.

     Celkově zasahovaly 2 lékařské výjezdové skupiny RV, 3 výjezdové skupiny RZP a letecká výjezdová skupina LZS. Takže nasazeno 6 výjezdových skupin. Hodnoceno záchranáři jako mimořádná událost v provozu.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.