Foto Video

Čtyři těžce zraněné vyprošťovali, se dvěma odlétal vrtulník LZS

Kamion ujel od první nehody, poté došlo k další, tentokrát velmi vážné

čtvrtek 6. února 21:50 , aktualizace pátek 7. února 08:27

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Mraknet


     V noci na dnešek po deváté hodině došlo před Plasy ve směru od Plzně, v serpentinách u letiště, k velmi vážné dopravní nehodě. Z místa byl nejprve hlášen čelní střet osobního vozu s kamionem a více zraněných lidí, bohužel včetně dětí. Na místo vyjížděly všechny záchranné složky a také vzlétl vrtulník LZS.
    Komunikace byla uzavřena obousměrně. Objízdná trasa vedla přes Oboru a Nebřežiny a to zatím pouze pro osobní dopravu. Dle prvotních informací od policie jsou zraněny čtyři osoby, všechny z osobního vozu, vzhledem k vážnému zranění řidiče nebyla dechová zkouška možná.
     Řidič kamionu narozený v roce 1990 vyvázl bez zranění a jeho dechová zkouška byla negativní. Příčinu, průběh a všechny další okolnosti nehody policie šetří.

Záchranáři

     Zranění jsou vážná, všechny čtyři cestující z osobního vozu museli vyprostit hasiči a vrtulník LZS sedal dokonce dvakrát, transportoval muže narozeného v roce 1968 s těžkým zraněním na Emergency a ženu narozenou v roce 1984 na Urgentní příjem, oba do Fakultní nemocnice Lochotín. Sanitky pozemní cestou transportovaly dvě dívky, asi jedenácti a šestnáctiletou, se středně těžkými zraněními na Urgentní příjem téže nemocnice.

Hasiči

    Na silnici č. I/27 u Plas ve směru na Plzeň jsme zasahovali u dopravní nehody kamionu a osobního vozidla. Z osobního vozu jsme vyprostili bez použití hydraulických nástrojů celkem čtyři osoby. Následně jsme pomohli záchranářům s ošetřením zraněných. Komunikace byla po dobu zásahu uzavřena.

Účastník nehody

     "Prosím všechny o sdílení, ať se ten kamion najde. Nejdříve mě kolem půl osmé kamion naboural návěsem, zničil mi kolo, přední blatník s nárazníkem a další díly a poté z místa od nehody ujel. Já dál jet nemohl, protože jsem měl prázdné kolo a právě proto došlo další dopravní nehodě. Byly tam děti v autě, byl to hrozný pohled.
     Prosím všechny svědky o jakoukoliv informaci, ať se dopadne ten „nemám slov“ člověk, co řídil kamion směrem od Rybnice do Plas. Jel přes plnou čáru, ujel od nehody a díky němu se stala tato ošklivá dopravní nehoda. Děkuji moc Tibor"

Svědci

    Průběh nehody nám podrobně popsali svědci. Na místě podle nich došlo ke dvěma dopravním nehodám.
     Jako první se zde bokem střetl Ford Mondeo jedoucí od Plas s protijedoucím kamionem. Řidič kamionu z místa nehody odjel, řidič Fordu zastavil a přivolal na místo policii. Jeho vozidlo částečně blokovalo jízdní pruh ve směru na Plzeň. Ostatní řidiči nehodu kyvadlově objížděli, a když ve směru od Plas stojící Ford objížděl další kamion, podle svědka vysokou rychlostí od Plzně přijel Hyundai Tucson a čelně do něj narazil.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.