Foto

Letecká nehoda - střet dvou kluzáků

Jeden z pilotů musel vyskočit, druhý zvládl nouzově přistát

středa 10. srpna 11:20 , aktualizace 11:20

Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych

      Včera před pátou hodinou odpoledne došlo u Starého Sedla na Tachovsku k letecké nehodě, při které se srazily dva kluzáky. Podle našich informací zde oba letouny prolétaly v rámci již deset dní probíhajícího Mistrovství světa juniorů v plachtění v Táboře, kterého se účastní letci ve věku do pětadvaceti let z jednadvaceti zemí světa.

      Po střetu se jednomu z pilotů s kluzákem podařilo nouzově přistát, zatímco druhý byl nucen vyskočit na padáku a jeho kluzák dopadl do lesa. Nehodu ohlásil třetí závodník, který poté poblíž přistál a vyrazil svým soupeřům na pomoc.
      Na místo vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby, který se podílel na pátrání po pilotovi, jež musel z poškozeného kluzáku vyskočit.

      Nakonec se ukázalo, že oba zahraniční piloti měli obrovské štěstí a z děsivé nehody oba vyvázli bez zranění, což potvrdila mluvčí záchranné služby i zástupce pořadatele závodu. Šetření události si převzal Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Foto PČR



Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.