Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Pozor, uprchlý vězeň Tišer se pohybuje na Plzeňsku a během útěku před policií opakovaně krade auta

Roman Tišer byl naposledy spatřen u Města Touškova a pátral tam po něm i policejní vrtulník

Autor: Petr Novák středa 17. dubna 13:28 , aktualizace čtvrtek 18. dubna 08:16

Krádež

Partner článku – Express servis

Aktualizace:

     Velice rádi můžeme nyní doplnit, že v noci na dnešek byl sedmačtyřicetiletý Roman Tišer vypátrán a dopaden policisty z obvodního oddělení Úněšov nedaleko obce Skupeč. Po zadržení a provedení nezbytných úkonů byl muž transportován do nejbližší věznice, tedy v tomto konkrétním případě do Věznice Plzeň, kde si počká na sdělení obvinění z několika trestných činů, kterých se během svého útěku dopustil.

     Policie tímto děkuje všem čtenářům, kteří poskytli poznatky k hledanému muži, či jen pátrací relaci sdíleli.

Původní článek:

     Policie již několik dní usilovně pátrá po uprchlém vězni, který se z Libereckého kraje přes Středočeský přesunul do Plzeňského kraje, cestou ukradl již několik aut a z několika čerpacích stanic ujel bez placení.

     Sedmačtyřicetiletý Roman Tišer před útěkem z nestřeženého pracoviště v České Lípě v Libereckém kraji v úterý 9. dubna před šestou hodinou večer odcizil jednomu ze zaměstnanců klíče od osobního vozu Volkswagen Bora a tím odjel.

     Další pohyb uprchlého vězně byl zaznamenán v sobotu 13. dubna v Tupadlech na Kutnohorsku, kde se pokusil odcizit vozidlo Toyota. S tím se rozjel, najel na svah a vozidlo převrátil na bok.

     Poté se přesunul do obce Dolní Zimoř na Mělnicku, kde odcizil automobil Fiat, s nímž v neděli 14. dubna natankoval na benzínové čerpací stanici v Berouně, odkud ale odjel bez placení.

     Další auto odcizil v Líšné na Rokycansku, ale havaroval s ním v Kublově na Berounsku. Pokusil se proto odcizit další automobil, což mu ale nevyšlo. Včera se mu podařilo odcizit Škodu Fabii a tímto vozem měl odjet směrem na Plzeň.

     Naposledy byl uprchlý vězeň spatřen ve voze Škoda Fabia šedé barvy včera před čtvrtou hodinou odpoledne mezi Malesicemi a Městem Touškov, kde si ho všiml policista v době svého volna. Na základě právě jeho poznatku začala pátrací akce, do které byl zapojen i policejní vrtulník, speciální pořádková jednotka a psovodi.

     Bohužel se uprchlého vězně stále nepodařilo vypátrat, a tak se policie s žádostí o pomoc obrací na veřejnost.

Roman Tišer

Datum narození 19.4.1977
Pátrání vyhlášeno 9.4.2024
Bydliště - okres Plzeň
Státní příslušnost Česká republika

     Roman Tišer je vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má hnědé oči, černé vlasy a snědou pleť. Z nestřeženého pracoviště v České Lípě uprchl v šedém tričku s krátkým rukávem a v černých pracovních kalhotách do pasu a na nohou měl černé pracovní boty. Je samozřejmě ale pravděpodobné, že oblečení již změnil.

     Pokud Romana Tišera někde spatříte, dejte o tom policii neprodleně vědět na bezplatnou linku 158.


Vždy, když píšeme o práci vězňů, přichází nám velké množství dotazů, zejména proč pracovali na nestřeženém pracovišti

Práce vězňů

     Málokdo ví, že zákon o výkonu trestu odnětí svobody dokonce přímo ukládá odsouzenému povinnost pracovat, pochopitelně dovoluje-li mu to jeho zdravotní stav. Problém ovšem je, že práce pro vězně je obecně velmi málo. Ne, že by nebyla, jenže náklady na jejich případný transport s eskortou na pracoviště a jejich střežení na místě by daleko převýšily zisk, který by tam prací vytvořili.

     Jedním z možných řešení tohoto problému jsou nestřežená pracoviště mimo věznici. Na tuto práci jsou zpravidla vybíráni vězni s nízkým, maximálně středním stupněm zabezpečení a pochopitelně jde o vězně, kteří již před sebou nemají dlouhé tresty a neměli by být nebezpeční.

     Cesta k povolení pracovat mimo věznici je ale dlouhá. Po prvotním výběru odsouzení předstupují před odbornou komisi, která vyhodnotí, zda může vězeň dostat důvěru a bude mu povolena práce na nestřeženém pracovišti mimo věznici, kde budou pouze pod dohledem příslušného mistra pracoviště. Nakonec ještě musí mít každý takovýto vězeň osobní souhlas ředitele věznice.

     Pokud ale vězeň přes to všechno důvěru věznice zklame a z pracoviště uteče, přichází laicky řečeno "velikej průser". Nejenže bude obviněn z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, souzen a jeho trest se minimálně o několik měsíců ne-li let prodlouží, ale ponese si i přímé následky ve věznici. Cejch útěkáře se s ním ponese po zbytek jeho pobytu ve věznici a věřte, že to tam nic příjemného není. Mimo jiné může zapomenout na případné podmínečné propuštění, vycházky mimo věznici, přerušení trestu a mnoho dalších možností, které vězni mají podle zákona mají. Samozřejmě také bude v rámci vnitřní diferenciace věznice přeřazen do té nejnižší skupiny a tím přichází i o výhody, které mají ostatní odsouzení zařazení do vyšších skupin.


Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.