Foto

Kalamitu způsobují popadané stromy

Více než pětadvacet popadaných stromu na Plzeňsku blokuje nebo blokovalo silnice

18. ledna 2018 16:02 , aktualizace 17:08

Hasiči

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes od časného rána se hasiči nezastavili a do teď už vyrazili k více než pětadvaceti popadaným stromům, které v našem kraji blokují nebo blokovaly silnice. Hasiči zasahovali již v Mýtě na Tachovsku, v Lesné, u Štěnovického a Nebílovského Borku, na Babylonu, u Manětína, u Čachrova, u Železné Rudy, Velhartic, Sušic, Mokrosuk, Velkého Boru, Spáňova, Starého Plzence nebo u Rokycan.

     Bohužel silný vítr neustává a lze předpokládat, že i v dalších hodinách bude zlámaných stromů na silnicích přibývat. Vše způsobuje orkán Friederike, který postupuje Evropou na východ. V Německu tento orkán částečně zastavil dálkovou železniční dopravu a v Nizozemí dosáhl rychlosti větru až 140 kilometrů za hodinu, vichr zde strhával střechy, lámal stromy a jsou hlášeni i mrtví lidé.

     Sníh na Plzeňsku ale způsobuje i další nehody, které se nevyhnuly ani těžké technice. U Starého Sedliště zapadl sypač SUS, který také museli jet vyprostit hasiči.

Foto: Ilustrační, jiné polomy HZS

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.