Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Viděli jste střelbu z plynovky v tramvaji na Slovanech?

Policie hledá svědky únorového incidentu na Mikulášském náměstí

čtvrtek 27. února 14:53 , aktualizace 15:45

Napadení Pátrání Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Policisté se dnes znovu obrátili na veřejnost a žádají o spolupráci všechny občany, kteří mají jakékoli informace ke střelbě z plynovky, ke které došlo dne 2. února 2020 v době okolo 06:30 hodin v Plzni v prostoru poblíž tramvajové zastávky „Mikulášské náměstí“ a i v samotné tramvaji. Kriminalisté žádají všechny svědky, kteří byli přítomni poblíž samotné zastávky, na zastávce nebo v tramvaji, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158 a pomohli s řádným objasněním případu.     

Zadržení střelce

     Policii se ještě týž den podařilo střelce vypátrat a do bytu v ulici Elišky Krásnohorské, kde se skrýval, si pro něj v neděli odpoledne došla zásahová jednotka. "V pátém patře tady máme takovou výtečnici, zhruba rok v nájmu, střídá se jí tady od podzimu jedna podezřelá návštěva za druhou. Ona je věčně zhulená, poslední dobou už ale podle chování spíš přešla na perník. Po nocích neustálé rány, hádky na chodbě i ulici. V neděli 2. února kolem čtvrté odpoledne najednou rachot, byla tady zásahovka se samopaly, byt vykouřili, někoho vyvedli a pak se tu motala kriminálka až do večera. Teprve později jsem se dozvěděl, že to byl ten střelec z tramvaje," uvedl nám jeden z obyvatel domu.

Původní článek z 2. února:


     Opravdu hodně dramatické ráno dnes kolem půl sedmé prožili cestující v tramvaji číslo 1 ve směru do centra na Mikulášském náměstí v Plzni, kde vyřizování účtů mezi, podle svědků prý mužů tmavé pleti, skončilo dokonce střelbou.

Výpovědi svědků

     Svědci nám uvedli, že na tramvajové zastávce čekali asi tři muži. Právě když tramvaj přijela, přiřítil se stříbrný Mercedes, zastavil tak, aby tramvaj nemohla v jízdě pokračovat, z auta vyskočili asi dva muži, z nichž jeden vystřelil asi dvakrát na jednoho z té stojící skupinky. Muž utekl do tramvaje, útočníci ho pronásledovali, jeden v tramvaji znovu vystřelil, pak zase vyběhli ven, přičemž útočníci pronásledovali napadeného a měli venku zase vystřelit. Svědci se rozcházejí v celkovém počtu výstřelů, mělo jich být mezi třemi až pěti. Podle svědků sebrali útočníci napadenému bundu a telefon, a běželi za ním směrem k nádraží. 
     Řidič tramvaje samozřejmě hned volal vysílačkou na dispečink, ať přivolají policii, ale tu už prý volali vyděšení cestující a hlídky již byly na cestě.

Policie po střelci i spolupachatelích pátrá

     Podle tiskové mluvčí policie zde skupina několika mužů napadla na tramvajové zastávce jiného muže, který před nimi utekl do právě přijíždějící tramvaje. Útočníci muže pronásledovali a neváhali po něm ani několikrát vystřelit jak na zastávce, tak následně i v tramvaji. Muž poté utíkal směrem do centra.
     "Dnes ráno kolem 6:30 hod. jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení o střelbě v Plzni na Mikulášském náměstí v prostoru tramvajové zastávky a následně i v samotné tramvaji, která se na zastávce právě nacházela. Z dosud zjištěných informací se jednalo o vyřizování účtů mezi několika muži, přičemž čtyřiadvacetiletý oznamovatel z místa před minimálně dvěma muži, kteří v blízkosti zastávky zastavili s vozidlem, utekl ve směru do centra města, kam jej pachatelé bezvýsledně pronásledovali," uvedla mluvčí policie s tím, že na místě kriminalisté nalezli a zajistili několik nábojnic s největší pravděpodobností z plynovky. 
     V souvislosti s tím nebyl oznamovatel ani nikdo z cestujících zraněn. 
     Ve věci jsou zahájeny úkony trestního řízení a případem se nyní zabývají kriminalisté plzeňského městského ředitelství, kteří zjišťují veškeré okolnosti případu a po pachatelích intenzivně pátrají.   
     Tramvajová doprava linky číslo 1 byla v souvislosti s událostí na hodinu a půl přerušena a byla nahrazena náhradní autobusovou přepravou.


 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.