Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Bývalému osobnímu strážci a řidiči ministra zfetovaný pachatel ujet nedokázal

Bývalý osobní strážce několika ministrů byl nyní vyznamenán za službu u plzeňské městské policie

Autor: Petr Novák středa 10. dubna 16:10 , aktualizace 16:20

Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Včera proběhl v obřadní síni Plzeňské radnice slavnostní ceremoniál, při němž byli strážníci městské policie dekorováni stužkami za záchranu životů, mimořádné činy či statečnost. Slavnostnímu aktu byl přítomen primátor města Plzně Roman Zarzycký, člen Rady města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer, velitel městské policie Petr Nováček a další hosté.

     „Velmi si vážím práce každého strážníka, kteří to v ulici mnohdy nemají snadné. Všem městským policistům děkuji za to, že se ujali služby právě pro město Plzeň. Nejen, že zajišťují bezpečnost v našem městě, ale také pomáhají lidem a zachraňují životy. Jsou to mimořádné činy, které si zaslouží mimořádné ocenění,“ uvedl během slavnostního aktu primátor města Plzně Roman Zarzycký.

O většině případů, za které byli strážníci oceněni, jsme pochopitelně informovali. Zde jsou některé z nich:

     Stužku za záchranu života si převzali strážníci Dopravní skupiny a služebny Střed Miroslava Suchá, Martin Sýkora a Marek Nesnídal za záchranu malého batolete:

Záchrana života batolete

Záchrana života batolete

21. 06. 2023, 13:43, aktualizace 21. 06. 2023, 14:26

Strážníci Městské policie Plzeň svedli dramatický boj o život malinkaté holčičky

     Stužku za mimořádný čin obdrželi strážníci ze služebny Bory, Tomáš Holeček, Jindřich Březina a Richard Mařík, kteří zadrželi v Technické ulici na Borech agresivního muže, který brutálně napadl malé dítě

Muž brutálně zbil šestileté dítě, mimo jiné s ním i z výšky mrštil o zem

Muž brutálně zbil šestileté dítě, mimo jiné s ním i z výšky mrštil o zem

09. 09. 2023, 17:54, aktualizace 09. 09. 2023, 18:02

Naprosto odporný případ, ke kterému došlo v noci na dnešek v Plzni, pochopitelně převzali kriminalisté


     Mezi jinými byl vyznamenán i velice zkušený policejní veterán Pavel, který sloužil dlouhé roky u elitního Útvaru na ochranu ústavních činitelů Policie ČR, tedy oddělení, které poskytuje osobní ochranu trvale chráněným ústavním činitelům České republiky i osobám, kterým je po dobu jejich pobytu na území České republiky poskytována ochrana podle mezinárodních dohod. Pavel se tak podílel na přímé ochraně našich nejvyšších politických činitelů. Po 24 odsloužených letech odešel Pavel do civilu, ale na policejní práci nezanevřel a nyní pracuje u plzeňské městské policie.


Bývalému osobnímu strážci a řidiči ministra pachatel ujet nedokázal


     V pondělí 6. listopadu během hlídkové služby v Liticích narazil Pavel na podezřele jedoucího motorkáře, který při spatření hlídkového vozu zřetelně znervózněl a začal zmatkovat. Pavel se za ním proto okamžitě vydal a pokusil se ho zastavit.

     Řidič se mu ale snažil zběsilou jízdou uniknout a zcela ignoroval výzvy k zastavení, přes veškerou jeho snahu ujet se ale Pavel se služebním vozem držel stále za ním, dokud při jízdě prašnou cestou směrem na Valchu jezdec nezvládl levotočivou zatáčku a se strojem havaroval.
     Ani nehoda motorkáře nezastavila a v útěku pokračoval pěšky. Pavel muže opakovaně vyzýval, aby zastavil, ten ale začal hledat něco po kapsách a otáčet se k němu, takže vše vypadalo, že sahá po zbrani. Pavel tak použil hrozbu namířenou služební zbraní, která prchajícího motorkáře konečně zastavila a muž skončil v poutech.
     "Ukázalo se, že muž měl hned několik pádných důvodů, proč ujížděl. Kromě při testu zjištěné přítomnosti drog v těle, měl blokované řidičské oprávnění, řidičský průkaz na motorku si vůbec neudělal a registrační značky na stroj neseděly. Celou záležitost si převzala k šetření státní policie," doplnila tenkrát k případu mluvčí městské policie. 

    


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.