Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vlak dodávku odhodil a ta skončila v drážním domku

Policisté řidiče obvinili z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení

25. srpna 2021 11:50 , aktualizace 12:23

Záchranáři Železniční nehoda

     Kriminalisté v těchto dnech ukončili vyšetřování železniční nehody, ke které došlo dne 12. května 2021. "Můžeme potvrdit, že policisté z oddělení obecné kriminality nyní ukončili prověřování dopravní nehody na železničním přejezdu u obce Běšiny. Poškozením zařízení došlo k jeho vyřazení z provozu a vzniklá škoda činí 1 701 480 Kč a na vlaku vznikla škoda 146 600 Kč. Od komisaře si pětapadesátiletý cizinec převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti," uvedla nám dnes tisková mluvčí policie.

Původní článek

     Ve středu 12. května před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na železničním přejezdu mezi Běšiny a Nemilkovem ke střetu osobního vlaku Os 17517 s dodávkou Volkswagen Transporter. Ta byla nárazem odmrštěna na budku drážního zařízení, jejíž stěnu prorazila.
     Protože z místa bylo hlášeno zranění řidiče dodávky, vyjely na místo všechny záchranné složky. Provoz na trati mezi Nemilkovem a Běšinami byl přerušen a záchranáři si převzali do péče zraněného muže. "Muž narozený v roce 1967 byl se středně těžkými zraněními, ale při vědomí transportován do Klatovské nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů. Hasiči mezitím pomocí skládacího žebříku z vlaku do přistaveného autobusu evakuovali šest cestujících a dva zaměstnance drah, z nichž naštěstí nikdo při nehodě zranění neutrpěl. Uniklé pohonné hmoty hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu.
    "Řidič dodávky Volkswagen Transporter narozený v roce 1966 jel po silnici I/27 ve směru od Klatov na Běšiny. Při odbočování z hlavní komunikace vlevo nerespektoval signalizační zařízení železničního přejezdu bez závor, které bylo v činnosti a vjel na železniční přejezd právě v době, kdy místem projížděl osobní vlak jedoucí od Klatov na Sušici. Po střetu byla dodávka odmrštěna na přilehlý reléový domek, který poškodila," popsala tisková mluvčí policie s tím, že u řidiče s ohledem na zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku a byl nařízen odběr krve. U strojvůdce byla dechová zkouška provedena s negativním výsledkem. Na místo jede výjezd kriminalistů, kteří si případ převezmou a budou se jím dále zabývat. Vzniklou škodu policisté odhadli na 1,7 milionu korun. 

Foto HZS

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.