Foto

Vlak dodávku doslova odhodil

Po střetu na železničním přejezdu dodávka skončila v drážním zařízení

středa 12. května 17:11 , aktualizace čtvrtek 13. května 12:20

Záchranáři Železniční nehoda

Partner článku – Mraknet

     Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na železničním přejezdu mezi Běšiny a Nemilkovem ke střetu osobního vlaku Os 17517 s dodávkou Volkswagen Transporter. Ta byla nárazem odmrštěna na budku drážního zařízení, jejíž stěnu prorazila.
     Protože z místa bylo hlášeno zranění řidiče dodávky, vyjely na místo všechny záchranné složky. Provoz na trati mezi Nemilkovem a Běšinami byl přerušen a záchranáři si převzali do péče zraněného muže. "Muž narozený v roce 1967 byl se středně těžkými zraněními, ale při vědomí transportován do Klatovské nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů. Hasiči mezitím pomocí skládacího žebříku z vlaku do přistaveného autobusu evakuovali šest cestujících a dva zaměstnance drah, z nichž naštěstí nikdo při nehodě zranění neutrpěl. Uniklé pohonné hmoty hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu.

     Trať je v současné době stále uzavřena, přesný průběh a okolnosti nehody šetří policie.

Aktualizace 19.00: 

     "Řidič dodávky Volkswagen Transporter narozený v roce 1966 jel po silnici I/27 ve směru od Klatov na Běšiny. Při odbočování z hlavní komunikace vlevo nerespektoval signalizační zařízení železničního přejezdu bez závor, které bylo v činnosti a vjel na železniční přejezd právě v době, kdy místem projížděl osobní vlak jedoucí od Klatov na Sušici. Po střetu byla dodávka odmrštěna na přilehlý reléový domek, který poškodila," popsala tisková mluvčí policie s tím, že u řidiče s ohledem na zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku a byl nařízen odběr krve. U strojvůdce byla dechová zkouška provedena s negativním výsledkem.
     Na místo jede výjezd kriminalistů, kteří si případ převezmou a budou se jím dále zabývat. Vzniklou škodu policisté odhadli na 1,7 milionu korun. 

Foto HZS

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.