Foto

Vlak najel nad opilého Poláka

Ranní událost nedaleko Hradce u Stoda šetří policisté

sobota 22. srpna 11:10 , aktualizace 21:35

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes po čtvrté hodině ráno zpozoroval strojvedoucí osobního vlaku jedoucího z Domažlic na Plzeň nedaleko Hradce u Stoda lidskou postavu ležící v kolejišti. Mašinfíra začal intenzivně brzdit i vydávat zvukové znamení, tělo v kolejišti se naštěstí začalo hýbat a posunulo končetiny i hlavu mezi koleje, takže nedošlo k jeho přejetí. Strojvedoucí ale už nemohl na tak krátkou vzdálenost vlak dobrzdit, s vlakem tedy projel nad ležící postavou, teprve poté se zastavil a přivolal na místo záchranné složky. 

     Pod vlakem byl nalezen evidentně opilý cizinec narozený v roce 1982, podle našich informací Polák. Na výzvu policistů se muž podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,75 promile alkoholu. Muž utrpěl lehké zranění a byl převezen k ošetření do nemocnice ve Stodě. Ve vlaku, kde právě cestovalo 25 cestujících, nikdo zraněn nebyl.

     Provoz na trati musel být přerušen a pro cestující z vlaku přijel náhradní autobus. Policie okolnosti případu dále šetří.

Foto: Hasiči

 Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.