Foto Video

Vlak rozmetal dodávku i vozík s krávou

Na místě zasahují všechny záchranné složky - řidič auta i zvíře utrpěli vážná zranění

čtvrtek 18. srpna 10:03 , aktualizace 13:40

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři Železniční nehoda Zvířata

Partner článku – Klimahome

     Dnes před půl devátou dopoledne došlo na železničním přejezdu trati 170 mezi Dobřany a Plzní - Valchou ke střetu osobního vlaku Os 7809 s dodávkou Mercedes Vito táhnoucí vlek. Náraz dodávku odhodil mimo trať a zcela rozmetal přívěs, ve kterém řidič převážel krávu.


     K nehodě vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby. Silnice i trať byly zcela uzavřeny, hasiči zajistili místo nehody a asistovali záchranářům v ošetřování zraněného řidiče. Ten byl poté letecky transportován do nemocnice. "LZS z místa transportovala muže narozeného v roce 1976 se středně těžkým zraněním na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli záchranáři.
     Na místo byl povolán také veterinář, aby vyhodnotil zranění, jež při střetu utrpěla převážená kráva, a rozhodl o jejím dalším osudu.

     Ve vlaku naštěstí ke zranění osob nedošlo, hasiči evakuovali pět cestujících, které svými prostředky dopravili do Plzně. Nehodu na místě šetří policie a Drážní inspekce. Železniční provoz mezi zastávkami Dobřany a Plzeň - Valcha byl nahrazen autobusovou dopravou.

Aktualizace:

      "Řidič vozu Mercedes Vito narozený v roce 1976, který jel od Šlovic na Dobřany, zřejmě nerespektoval světelný a zvukový zabezpečovací systém železničního přejezdu a na přejezd vjel, přičemž došlo ke střetu s vlakem projíždějícím ve směru od Klatov na Plzeň," popsala tisková mluvčí policie s tím, že u strojvedoucího bylo požití alkoholu vyloučeno dechovou zkouškou a u řidiče bude nařízen odběr krve.
      Případ si převzali kriminalisté a nehodou i jejími okolnostmi se dále zabývají.

      Kráva nehodu bohužel nepřežila. Na základě prohlídky veterinářem a rozhodnutí státní veterinární správy muselo být zvíře na místě utraceno. Majitel zvířete poté doplnil, že krávu jménem Bella měla rodina jako domácího mazlíčka a k jejímu transportu byl sjednán přepravce, který bohužel dle všeho následně zavinil výše popsanou nehodu.

Foto KP, ZZS
Video: KP

  

    Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.