Aktuálně Foto Video

Vlak smetl nákladní auto, výstražná signalizace přejezdu nefungovala!

Hlavní tah z Plzně na Plasy je momentálně zcela uzavřen

17. července 2017 11:10, aktualizace pondělí 17. července 21:26

Hasiči Železniční nehoda


     Dnes krátce před desátou hodinou dopoledne došlo na železničním přejezdu P1679 mezi Třemošnou a Kaznějovem ke střetu vlaku s nákladním vozidlem Mercedes.
     Řidič vozidla ze zatím neznámých důvodů vjel na železniční přejezd, který je opatřen světelným přejezdovým zařízením, a to přesně ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak. Strojvedoucí již neměl nejmenší šanci střetu zabránit a jen díky neuvěřitelnému štěstí nedošlo ke zranění nikoho z cestujících, ani samotného řidiče nákladního vozidla. 
     Policisté silniční dopravu odklonili ve směru od Kralovic na Mrtník, směrem od Plzně pak vede objízdná trasa přes Horní Břízu.
     Železniční provoz zastavený nehodou nahradila autobusová doprava, kterou dopravci zajistili v úsecích Horní Bříza – Kaznějov a Horní Bříza – Plasy.

AKTUALIZACE

     "Před desátou hodinou dopoledne se stala dopravní nehoda na železničním přejezdu na silnici I/27 mezi Kaznějovem a Horní Břízou, kde došlo ke srážce rychlíku s nákladním vozidlem.
     Vlak jel ve směru jízdy z Mostu na Plzeň, řidič nákladního vozidla tov. zn. Mercedes ve směru jízdy od Kaznějova na Třemošnou. Podle zatím zjištěných informací by neměl být v souvislosti s touto dopravní nehodou nikdo zraněn.
     Policisté na místě provedli u řidiče nákladního automobilu i strojvedoucího dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, které byly s negativním výsledkem.
     Silnice je v tomto úseku v obou směrech jízdy neprůjezdná, je zvolena objízdná trasa přes obce Horní Bříza – Loza. Komunikace bude uzavřena přibližně do 14. hodiny.
     Pro cestující ve vlaku byla zvolena náhradní autobusová doprava. Dopravní nehodou, včetně zjištění, zda bylo v době dopravní nehody funkční zabezpečovací zařízení, se zabývají policisté z územního odboru Plzeň venkov. Na případu spolupracujeme i s Drážní inspekcí,"
uvedli policisté.

     "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, která byla v době nehody vypnuta z provozu. Při střetnutí nebyl nikdo zraněn a škoda byla předběžně odhadnuta na 700 000 Kč (500 tis. vlak, 200 tis. nákladní automobil). Provoz na trati je stále přerušen. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku této mimořádné události v místě jejího vzniku", uvedla drážní inspekce.