Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Mladá žena vešla přímo před přijíždějící vlak, který ji smetl

Na místo mířil i vrtulník LZS, ten však kvůli nepříznivému počasí nakonec doletět nemohl

13. prosince 2023 09:10 , aktualizace 09:19

Cizinci Hasiči Policie Záchranáři Železniční nehoda

Partner článku – Ski klinovec


     Včera kolem půl šesté večer došlo na nádraží v Chebu k velmi vážné nehodě, při které vlak IC 560 "Západní express" jedoucí z Prahy přes Plzeň na Cheb srazil mladou ženu.

     Podle informací z místa mladá žena z Ukrajiny pracující na myčce vagónů přecházela koleje a zřejmě si nevšimla přijíždějícího vlaku. Strojvedoucí se jí sice ještě snažil varovat troubením, žena se ale podle všeho lekla, zazmatkovala a vyrazila přímo před blížící se vlak, který ji smetl.

     Na místo vyjely všechny záchranné složky včetně drážních hasičů a povolán byl i vrtulník Letecké záchranné služby, ten nakonec ale kvůli nepříznivému počasí nemohl na místo doletět. Hasiči zahájili resuscitaci ženy, která utrpěla velmi vážné zranění hlavy. "Naši záchranáři si po příjezdu resuscitaci velmi vážně zraněné ženy narozené v roce 2002 převzali a pacientka byla pozemní cestou transportována do Fakultní nemocnice v Plzni," uvedl nám tiskový mluvčí záchranářů. 

     Ve vlaku v době nehody cestovalo asi 70 osob, nikdo z cestujících při nehodě zranění neutrpěl. Policisté u strojvedoucího vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou a nehodou se dále zabývají.

     Podle posledních informací je žena nyní v nemocnici v kritickém stavu a přes veškerou snahu všech zasahujících i poskytnutou péči není její prognóza příliš dobrá.

Foto ilustrační


Ski klinovec

Největší lyžařsky propojený areál v ČR. Přes 31 km sjezdovek všech obtížností. 5 lanovek z toho 3 s oranžovou bublinou. Luxusní večerní lyžování na modré sjezdovce dlouhé 1,5km a s nejnovější lanovkou s vyhřívanými sedadly. Lyžařská škola s dětským parkem s posuvnými pásy v Jáchymově.