Vlastní syn okradl 74letou maminku o byt

Babička díky vypečenému synáčkovi přišla o střechu nad hlavou

pondělí 11. listopadu 14:29 , aktualizace 15:08

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Plzeňští kriminalisté se zabývají případem podvodného jednání, ke kterému mělo dojít v roce 2016. Na policisty se obrátila 74letá žena z Plzně, že se stala obětí podvodného jednání vlastního syna.

     V roce 2016 starou paní oslovil její syn se svou manželkou s prosbou, zda by jejich nezletilá dcera u ní mohla bydlet po dobu jejího středoškolského studia.
     Babička s tímto souhlasila a ani ve snu jí nenapadlo, že díky své dobrotě o byt přijde.
     "Stará paní byla totiž následně synem odvezena do advokátní kanceláře pod záminkou a v přesvědčení, že zde dojde k podepsání smlouvy o příležitostném užívání bytové jednotky její vnučkou, kvůli možnému navýšení energetických nákladů.
     Za účasti syna a snachy, jakožto zákonných zástupců nezletilé, měla být uvedena v omyl a kromě avizované dohody o výkonu vlastnického práva jí k podpisu předložili rovněž darovací smlouvu o zřízení věcného břemene, aniž by byla s obsahem předložené smlouvy seznámena,"
popsala podvod mluvčí policie s tím, že stará paní si ve spěchu zapomněla vzít dioptrické brýle a plně důvěřujíc své rodině, dokumenty podepsala.
     Na základě všech provedených formalit, které byly uskutečněny po podpisu smlouvy se vnučka poškozené stala v následujícím roce právoplatnou majitelkou bytu své babičky.

     Kriminalisté ve věci zahájili trestní stíhání a obvinili 52letého muže a 44letou ženu ze spáchání zločinu podvod. Poškozené vznikla takovým jednáním hmotná škoda ve výši 1 700 000 korun. V případě prokázání viny obviněným v pravomocném rozhodnutí může hrozit až osmiletý trest odnětí svobody.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.