Foto

Nákladní vůz najel do osobního a zranil jeho řidičku

Řidička velmi děkuje za pomoc kolemjdoucím i záchranným složkám

pondělí 20. března 12:28 , aktualizace 13:07

Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Pdigital


     Naši redakci oslovila žena, která se stala účastnicí dopravní nehody a chtěla by naším prostřednictvím poděkovat záchranným složkám i všem kolemjdoucím, kteří u nehody pomáhali:

Dobrý den,
     chtěla bych se svěřit s velice nepříjemným zážitkem. Můžete být dobrý řidič či řidička, ale vždycky můžete potkat někoho, kdo už tak dobrý není a nesleduje, co se děje na silnici. Tohohle jsem se děsila, že i nám se stane, že potkáme někoho takového na silnici. Stalo se a člověk v tu chvíli přemýšlí proč?
     V pátek 17. března kolem půl jedné odpoledne jsem jela směr od Plzně, v Horní Lukavici jsem odbočovala na Dolní Lukavici, stojím dávám přednost protijedoucím autům od Přeštic, najednou rána a já letěla několik metrů. Auto se mi zastavilo až o plynový betonový sloupek.
     Sama jsem se nějak dostala ven, v šoku a dál už si moc nepamatuji. Ale co si budu dlouho pamatovat, pan řidič mi nepřiběhl ani na pomoc. Nevím za zlé mu to nemám, nevím co se stalo jemu, možná také šok.
     Ale co, stalo se, já žiju, pán pevně doufám, že se sakra ponaučil. Chtěla bych poděkovat lidem z Horní Lukavice za pomoc, díky patří slečně, nevím její jméno, ale říkala, že je zdravotní sestřička.

               Poděkovaní samozřejmě patří i hasičům a záchranné službě z Přeštic.       

                         Děkuji Eva D. (jméno pisatelky má redakce k dispozici) 

     Poděkování jsme samozřejmě velice rádi předali mluvčím obou záchranných složek a ti ho přislíbili předat kolegům, kteří na místě zasahovali. Zároveň oba mluvčí ženě děkují a přejí brzké uzdravení.

     "Na místě došlo k úniku plynu z poškozeného plynového sloupku, který uzavřel pohotový soused. Hasiči ze stanice Přeštice zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření," uvedl nám k nehodě mluvčí hasičů. 

     "Zraněnou ženu jsme transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni," doplnila informace mluvčí záchranářů.

     "Řidič narozený v roce 1974 jel s nákladním vozem Mercedes Benz s návěsem směrem na Přeštice, kdy se v obci Horní Lukavice plně nevěnoval řízení a zezadu narazil do vozu Škoda Octavia řidičky narozené v roce 1979, které přehlédl. Osobní vůz byl odražen mimo komunikaci, přičemž poškodil obrubník, oplocení domu a plynový sloupek," popsala nehodu mluvčí policie s tím, že způsobená škoda dosáhla 160 tisíc korun, řidička i řidič měli dechovou zkoušku na alkohol negativní a policisté se nehodou dále zabývají. 

Foto Eva D., HZS a PČR 

  Pdigital

Orientujeme se na výkonnostní kampaně a budování značky na sociálních sítích. Naší expertízou jsou PPC kampaně a správa sociálních sítí (obsah i výkonnostní kampaně).