Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Muž, který se specializoval na vykrádání domků v Plzni, byl dopaden

Tak tento zloděj kradl doslova vše, co v rodinných domech našel

12. prosince 2023 08:00 , aktualizace 08:01

Krádež Policie Vazba Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Toyota Dolák


     Policistům se podařilo vypátrat a zadržet zloděje, který se v průběhu posledních dvou měsíců vloupal do několika rodinných domů v Plzni.

     "Muž kradl doslova vše, co mu přišlo pod ruku. Jednalo se například o historické knihy, věrnostní kartičky do obchodů, mobilní telefony, stavební nářadí nebo sbírku mincí. V jednom případě si z domu odnesl dokonce 16 párů ponožek, keramické podtácky a několik krabiček s léky. V některých případech způsobil větší škodu poškozením domu, než samotným odcizením věcí. Poškozeným majitelům způsobil škodu v celkové výši 45 tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie.

     Díky precizní operativní činnosti, vyhodnocování množství poznatků a osobní i místní znalosti se plzeňským kriminalistům podařilo zloděje vypátrat a zadržet.

     "Policejní komisařka zahájila trestní stíhání šestatřicetiletého muže, kterého obvinila ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z přečinu porušování domovní svobody. Policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky odnětí svobody," doplnila mluvčí policie.

Foto PČR

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.