Vloupal se do ordinace i bytu a pak se schovával za trámem

Policisté dopadli dalšího pachatele přímo při činu

18. dubna 2017 14:07 , aktualizace 15:24

Zadržení pachatele

     Nemilé překvapení přichystali plzeňští policisté 28letému recidivistovi z Rokycan. Ten v brzkých ranních hodinách využil toho, že obyvatelé jednoho z bytových domů v centru Plzně neuzamkli vchodové dveře do nemovitosti a do domu vstoupil.
     Následně ve druhém patře objektu vyrazil vstupní dveře do jednoho z bytů, který slouží jako ordinace psychoterapie, byt prohledal a odtud odnesl notebook, krabičku s řetízkem, sáček s vonnou směsí, devět kusů klíčů a dvě stě korun v hotovosti.
     Protože se s lupem nespokojil, vystoupal do třetího patra domu, kde vyrazil vstupní dveře do soukromého bytu. Ten stačil pouze prohledat, neboť byl ve svém počínání vyrušen ostatními obyvateli domu, kteří zaslechli hluk.
     Před přivolanou policejní hlídkou se pak snažil ukrýt pod střechou domu, kde se schoval do trámoví. Ve své skrýši však byl zakrátko vypátrán. Na policejní služebně si pak vyslechl obvinění hned ze tří trestných činů, a sice přečinu krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.
     Protože se jednalo o majetkového recidivistu, podali policisté v rámci trestního řízení podnět k návrhu na vzetí do vazby. Ten byl akceptován jak státním zástupcem, tak i soudem.

Zdroj: PČR
Foto: Ilustrační