Foto

Drzým zlodějům nevadil ani majitel v domě

Policisté i obyvatelé Plzně Bukovce prosí o pomoc při pátrání po pachatelích vloupání

15. listopadu 2021 12:39 , aktualizace 12:40

Pátrání Vloupání

Partner článku – TUEBOR General Security

     Na množící se případy vloupání a pokusů o ně nás upozornili obyvatelé Plzně Bukovce. Zde například v pátek 5. listopadu pachatel rozbil skleněnou výplň dveří jednoho z domů, odkud si krom různého elektrického nářadí odnesl i náhradní klíče. 
     Majitel domu samozřejmě vloupání nahlásil policii, která na místě zajistila veškeré stopy a po pachateli začala pátrat. Majitel také naprosto pochopitelně vyměnil zámky a mimo jiných bezpečnostních opatření nainstaloval k domu fotopast.

     Právě díky fotopasti majitel zjistil, že zřejmě tentýž zloděj i s kumpány se naprosto bez ostychu ve čtvrtek 11. listopadu k domu vrátil a pokusili se do domu vniknout pomocí ukradených klíčů. Ačkoli byl tento pokus neúspěšný, děsivé na něm je, že zlodějům při pokusu o vloupání bylo naprosto jedno, že byl majitel zjevně v domě.

     Místní obyvatelé mají obavy nejen o svůj majetek, ale i o svou bezpečnost. Prosí tedy, pokud by pachatele zachycené na snímcích z fotopasti poznali, nebo měli o nich jakékoli informace, aby kontaktovali policisty a napomohli tak jejich vypátrání.

     Tisková mluvčí policie nám případy vloupání i pokusu o něj potvrdila a k žádosti občanů se za policii připojila.


 TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost