Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vloupání do rekonstruované budovy i ubytovny

Celkem tři pachatele zadrželi strážní bezpečnostních služeb

Autor: Karel Aleš čtvrtek 15. února 10:00 , aktualizace 10:01

Krádež Policie Vloupání Zadržení pachatele


    Strážným bezpečnostních služeb v Plzni se v posledních dnech podařily hned dva záchyty pachatelů, kteří vnikli do objektů, kde neměli co dělat.

     V neděli těsně před osmou hodinou večer vyjížděli strážní bezpečnostní služby Tuebor General Service do objektu Fodermayerova pavilonu V Doudlevecké ulici v Plzni, který prochází rekonstrukcí. Elektronický zabezpečovací systém zde totiž signalizoval neoprávněný pohyb osob.
     Strážní po příjezdu na místo provedli venkovní kontrolu objektu, která neodhalila narušení, protože ale systém stále hlásil pohyb uvnitř budovy, vstoupili do objektu a začali ho prohledávat. Po chvíli se jim podařilo ve sklepě nalézt dvojici mužů, která zde neměla co dělat. 
     Strážní oba muže zajistili a jednomu odebrali nůž, který měl za pasem. Poté oba muže předali k dalšímu řešení přivolaným policistům.

     Obdobný "úlovek" se podařil v úterý po půl šesté ráno strážnému bezpečnostní služby HLS. Na dispečink bezpečnostní služby se obrátil muž z ubytovny v Čelakovského ulici, že se v jednom pokoji v přízemí, jehož obyvatel na nějakou dobu odjel, někdo pohybuje.

     Strážný vyrazil situaci prověřit a u okna pokoje přistihl zloděje, který se zrovna chystal vylézt na ulici a utéct. I v tomto případě strážný pachatele zajistil a předal k dalšímu řešení přivolaným policistům.
     "Policisté ze speciální pořádkové jednotky muže narozeného v roce 1974 zadrželi a následně byl ve zkráceném přípravném řízení obviněn z porušování domovní svobody a krádeže," uvedla nám tisková mluvčí policie k tomuto případu.

BYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.