Foto Video

Vodní záchranáři vyrazili do boje s Koronavirem

"Naší prací ulevíme kolegům ze Zdravotní záchranné služby a to teď potřebují nejvíc!"

pondělí 6. dubna 09:32 , aktualizace 09:49

Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Mnoho našich čtenářů zaujala skutečnost, že v souvislosti s pandemií nového koronaviru v kraji potkávají poněkud netradiční vozidlo, konkrétně terénní vůz Ford Ranger Vodní záchranné služby ČČK s posádkou v ochranných prostředcích. 
     My jsme pro Vás zjistili, jaká je úloha tohoto vozu, který by člověk čekal spíš na břehu hracholuské přehrady a co jeho posádka dělá v ulicích měst či vesnic napříč celým Plzeňským krajem.

     Vodní záchranná služba ČČK byla na základě domluvy se Zdravotnickou záchrannou službou Plzeňského kraje nasazena v první linii boje s nákazou Covid-19 jako vozidlo pro provádění odběrů u osob s podezřením na nákazu koronavirem. Tím značně ulehčila záchranářům ZZS, kteří na tuto činnost museli vysílat inspektora provozu. Ford Ranger Vodní záchranné služby má navíc výhodu odděleného přepravního prostoru od posádky, což zvyšuje její bezpečnost.
     Odběrové vozidlo VZS, s posádkou ve složení člena VZS a zaměstnance Fakultní nemocnice Plzeň, brázdí Plzeňský kraj již od pondělí 23. března, najelo již téměř čtyři tisíce kilometrů a jeho posádka provedla k dnešnímu dni 526 odběrů. Poté, co se po 12 hodinové směně posádka vrátí zpět na základnu, nastupuje "Dezinfekční četa", která vozidlo dekontaminuje a připraví na další den.
     Nutno podotknout, že členové VZS tuto činnost dělají bez nároku na plat a Vodní záchranná služba službu provádí zdarma s tím, že finance na palivo zatím čerpá z peněz přidělených na provoz v letní sezóně.


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!