Foto

Vozidlo narazilo do stromu, na místě zůstali čtyři zranění

Policie pátrá po bílém BMW s německou RZ, ujelo od nehody u Horšovského Týna, pomozte prosím

4. září 2018 19:17 , aktualizace středa 5. září 11:33

 Další dopravní nehoda zablokovala hlavní tah na Domažlice, na místo letěl vrtulník LZS

     Dnes již podruhé došlo k dopravní nehodě, která zablokovala hlavní tah z Plzně do Domažlic. Kolem půl sedmé večer došlo na silnici 26 mezi Horšovským Týnem a Křenovy k havárii osobního vozidla do stromu. Na místo vyrazily pozemní záchranné složky, tedy hasiči i záchranáři a z Líní vzlétl vrtulník LZS.
     Na místě probíhaly záchranné a vyprošťovací práce, silnice byla uzavřena. "Na místě byli ošetřeni čtyři muži. Dva jsme po ošetření transportovali  na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň, jednoho letecky a druhého pozemní cestou. Další dva muži byli po ošetření transportováni na chirurgickou ambulanci Domažlické nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů.
     Průběh nehody nám popsala mluvčí policie, která uvedla, že 22letý řidič z Domažlicka ve vozidle Peugoet předjížděl vozidlo Opel Zafira, ale v té době ho začal předjíždět bílý BMW s německou registrační značkou. Peugeot se dostal do smyku, vyletěl ze silnice a narazil do stromu, který přerazil.
     Řidič bílého BMW z místa okamžitě ujel směrem na Plzeň. Policisté nyní prosí svědky nehody i řidiče, kteří by mohli mít průběh nehody nebo uvedené vozidlo BMW na záznamu své autokamery, aby se neprodleně ozvali policii na číslo 974331251.
     Policie děkuje svědkům za pomoc.

AKTUALIZACE
     "Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Peugeot 307 jel ve směru od obce Semošice směrem obec Křenovy. Nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem, vlastnostem vozidla, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě a jiným okolnostem, které je možno předvídat, a při předjíždění osobního vozidla Opel dostal s vozidlem smyk. Najel na pravou krajnici a následně mimo pozemní komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu, který zlomil. Ve vozidle utrpěly čtyři osoby zranění. Řidič byl převezen k ošetření do Fakultní nemocnice v Plzni, spolujezdec na předním sedadle a na zadním sedadle za spolujezdcem byli převezeni do domažlické nemocnice. Na zadním sedadle za řidičem utrpěl zranění spolujezdec, který byl letecky transportován do nemocnice v Plzni. Požití alkoholických nápojů i jiných návykových látek u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou a drogovým testem," uvedla dnes mluvčí policie.

     Policisté dále hledají řidiče bílého BMW německé poznávací značky začínající písmeny DGF. Již ale pouze jako svědka!

Foto: KP a PČR
Hromadná nehoda pěti aut

     K hromadné nehodě hned pěti vozů došlo dnes po poledni mezi Stodem a Holýšovem v úseku, kde byl ve směru od Domažlic umístěn přenosný semafor.
     Řidič s nákladním vozidlem nestačil včas zabrzdit a narazil do před ním stojícího vozidla, které bylo odraženo na další. Celkem bylo poškozeno pět vozidel. 
     Při střetu utrpěla jedna osoba úraz hlavy, se kterým byla transportována do nemocnice. Hasiči zajistili místo události a zlikvidovali úniky provozních kapalin. 
     Provoz byl v místě řízen kyvadlově a na hlavním tahu z Plzně na Domažlice tak vznikly několikakilometrové kolony. Provoz se podařilo uvolnit až kolem třetí hodiny odpoledne.
     "Dechové zkoušky byly u řidičů s negativními výsledky. Policisté z dopravního inspektorátu dopravní nehody na místě dále šetří," uvedla k nehodě tisková mluvčí policie.

     Foto HZS, úvodní ilustrační