Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Vrak obývaný agresivním narkomanem byl odstraněn

Obyvatelé vnitrobloku na Slovanech se konečně zbavili problémového souseda

Autor: Petr Novák středa 21. února 12:44 , aktualizace 13:31

Bezdomovci Drogy Město Plzeň Městská policie


     Vrak z vnitrobloku mezi ulicemi Sladkovského, Guldenerova a Lobezská v Plzni na Slovanech, o kterém jsme informovali před týdnem v souvislosti s problémovým obyvatelem, byl odstraněn.
     O vraku a jeho obyvateli jsme informovali na žádost čtenářů, kteří v místě bydlí, a kterým dlouhou dobu komplikoval život. Na námi vznesený dotaz nám městským úřadem bylo sděleno, že vrak je již v řešení a běží zákonná lhůta, kterou má k jeho odstranění majitel. Jak nám na úřadě uvedli, tato lhůta skončila včera a bylo tak neprodleně přistoupeno k odstranění vraku.

     "Odstavené vozidlo začali strážníci evidovat v loňském roce a postupem času se z vozidla stal vrak. Vozidlu po čase chyběla kola, přední část kapoty, následně se ztratily registrační značky a do útrob se nastěhoval problémový host v podobě narkomana. Autu propadla technická prohlídka a kolem i uvnitř něj se začal hromadit nepořádek. Slovanské hlídky se na místo opakovaně vracely a řešily jak přistěhovalce uvnitř, tak samotný vrak. Strážníkům se podařilo vypátrat VIN vozidla a předali jej na Správu veřejného statku města Plzně, která vyzvala provozovatele k odstranění vozidla. Provozovatel na výzvu nereagoval, a proto byl vrak z místa po doběhnutí zákonné lhůty dvou měsíců odtažen na náklady jeho provozovatele," uvedla tisková mluvčí městské policie.

     Strážníci následně z místa, kde vrak vozidla stál, odstranili infekční materiál a prostor bude předán k úklidu správě města.


Narkoman žijící ve vraku vozu již rok děsí obyvatele bloku na Slovanech

    Již téměř rok hyzdí vnitroblok mezi ulicemi Sladkovského, Guldenerova a Lobezská v Plzni na Slovanech, přímo za Hospicem svatého Lazara, vrak vozu Renault, který zde někdo odstavil. Vozidlo je nepojízdné a již delší dobu i částečně rozebrané, ale to, že neoprávněně zabírá parkovací místo, není jediným problémem, který místní obyvatele trápí.

    "Už skoro od začátku tam bydlí nějaký narkoman. Krom neskutečného nepořádku, kdy na toaletu chodí kam se mu zachce a kolem vraku hromadí odpad, má občas agresivní záchvat, kdy lidem nadává, křičí na ně a vyhrožuje jim. Jen kousek od toho vraku je dětské hřiště, ale už se tam s dětmi bojíme chodit," popsala nám jedna z obyvatelek.


     Situaci na místě mnohokrát řešili policisté i strážníci, hlídka městské policie zde zasahovala naposledy včera, kdy obyvatel vraku v rámci jednoho ze svých záchvatů z vozu rozházel odpadky po celém okolí. 
     Strážníci na oznámení dorazili na místo a muže přiměli způsobený nepořádek uklidit. S vrakem však nic udělat nemohli, protože vše již předali k dořešení městskému úřadu Plzeň 2, pod který tato oblast spadá.

     My jsme se proto obrátili i na tento úřad a na budoucnost vraku se zeptali. Na úřadě nám vysvětlili, že vrak mají nahlášený a  zabývají se jím. Proběhlo již i úřední ohledání vozidla ke zjištění majitele a jeho výzva k odstranění vraku. Úřad ale musí dodržet zákonem danou lhůtu a před jejím vypršením není možné vozidlo odstranit.
     Dobrou zprávou pro obyvatele bloku ale je, že tato lhůta vyprší 20. února a pokud do té doby vrak neodstraní majitel, je již naplánováno jeho odstranění Správou veřejného majetku města Plzně.


 

BYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.