Foto Video

Dvojnásobná vražda v domě pro seniory, podezřelého policie zadržela

Mrtvá žena ležela pod balkonem a tělo muže bylo nalezeno v pokoji

čtvrtek 7. února 00:02 , aktualizace 11:51

Smrt Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


AKTUALIZACE: Policisté dopadli muže podezřelého z tohoto ohavného skutku. Dle neoficiálních zpráv jde o příbuzného zavražděných seniorů, konkrétně jejich asi třicetiletého vnuka. Policisté zadržení podezřelého muže potvrdili, ale zda je jím skutečně vnuk obětí zatím odmítli komentovat.

Původní článek

     V noci na dnešek došlo k dvojnásobné vraždě v Domě s pečovatelskou službou v Břasích nedaleko Plzně. 
     "Po deváté hodině večer jsme přijali oznámení o nálezu dvou osob nejevících známky života v zařízení pro seniory v obci na Rokycansku," uvedla tisková mluvčí policie. Podle informací přímo z místa činu bylo tělo staršího muže nalezeno v jednom z pokojů tohoto zařízení, zatímco tělo starší ženy leželo na asfaltu přímo před vchodem a pod balkonem pokoje, kde byl mrtvý muž.
     Policisté zajistili a uzavřeli místo činu, byl povolán koroner a výjezd kriminálky včetně technika k zajištění stop. Na první pohled bylo jasné, že oba staří lidé nesou známky násilné smrti, takže případ převzali krajští kriminalisté, kteří se zabývají vyšetřováním těch nejzávažnějších trestných činů, především pak násilných usmrcení.
           Že dvojice zemřela násilnou smrtí potvrdila i mluvčí policie: "Případem se zabývají kriminalisté z krajského ředitelství, kteří nyní prověřují veškeré skutečnosti a kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závazného zločinu vraždy."
     Zdroj blízký vyšetřování nám uvedl, že pachatel z místa uprchl autem, je znám jeho popis a policisté po něm v okolí intenzivně pátrají. Zda byl motiv vraždy loupežný, jakým způsobem byli lidé usmrceni či proč byla žena nalezená venku zdroj uvést nechtěl.
    Tyto informace nechtěla uvést ani mluvčí policie s tím, že policie zatím nebude k případu zveřejňovat žádné podrobnosti, aby nenarušila průběh trestního řízení.

      Od začátku února tak kriminalisté šetří v našem kraji již tři vraždy. O první jsme informovali před pár dny v článku: 

Uškrtil manželku, pak si pustil plyn a podřízl se

Uškrtil manželku, pak si pustil plyn a podřízl se

04. 02. 2019, 15:43, aktualizace 05. 02. 2019, 01:30

Příšernou tragédii mladého páru šetří krajští kriminalisté


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.