Senior předstíral svou smrt a tím si zachránil život

Zloděj, respektive už i vrah, se pokusil seniora udusit polštářem

pondělí 21. listopadu 14:56 , aktualizace 15:18

Krádež Napadení Vazba Vloupání Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Kriminalisté se již téměř tři týdny intenzivně zabývají případem napadení v domě, které bylo kvalifikováno jako pokus o vraždu, a jehož pachatel byl minulý týden zadržen a obviněn. O případu jsme dříve neinformovali, abychom nemařili vyšetřování.

     Ve středu 2. listopadu v noci vnikl do rodinného domu v Aši muž, který byl rozhodnutý zde krást. V tom mu ale překážel spící postarší obyvatel domu.
     Zloděj se chtěl případného svědka podle všeho zbavit a na spícího seniora zaútočil. "Po vniknutí do domu měl přistoupit k devětašedesátiletému spícímu muži a fyzicky ho napadnout. Tímto útokem mu měl způsobit zranění v horní části těla. V průběhu napadení se měl muž probudit a začít se bránit. Obviněný ho měl po chvíli vahou svého těla znehybnit a přiložit mu na obličej část povlečení a majitele domu několik minut dusit. Zanechat toho měl až ve chvíli, kdy devětašedesátiletý muž z obavy o svůj život začal předstírat svoji smrt," popsal tiskový mluvčí policie.

     Když se jeho oběť přestala zmítat, vyrazil pachatel prohledat dům, odkud odcizil kovovou krabici obsahující různé písemnosti a finanční hotovost. Z nočního stolku vedle bezvládného seniora navíc při odchodu z domu vzal mobilní telefon.

     Teprve po několika minutách, až když si byl senior jistý, že útočník z domu odešel, vyrazil muž pro pomoc k sousedům. Ti mu přivolali zdravotnickou záchrannou službu a po ošetření byl senior s utrpěným zraněním transportován do nemocnice, kde byl následně hospitalizován.

      Kriminalisté se případem usilovně zabývali a v rámci šetření zjistili, že útočníkem měl být pětatřicetiletý muž, který dříve se seniorem v domě bydlel.  Ve středu 16. listopadu se jim podařilo pachatele vypátrat a zadržet.
      "Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Vraždy ve stádiu pokusu a přečinu Porušování domovní svobody.
      Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby,"
uvedl mluvčí policistů s tím, že v případě prokázání viny hrozí pětatřicetiletému muži trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo dokonce i výjimečný trest.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.