Foto Video

Bestie zasadila desítky bodných ran

Propuštěný schizofrenik Tomáš D. nedal starému muži sebemenší možnost přežít

17. října 2018 12:14 , aktualizace 12:58

Napadení Vazba Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Osmadvacetiletý Tomáš D. z Písku, který v Plzni brutálně zavraždil bezmocného seniora, stanul dnes ráno před soudem, který ho po dvou a půl hodinovém jednání poslal do vazby.

Mimořádně brutální vražda

     Dnes již můžeme přinést další hrůzné detaily zločinu, na který Plzeň asi dlouho nezapomene. K ubodání důchodce Tomáš D. zřejmě neměl žádný logický motiv a vedl ho pravděpodobně pouze jeho stihomam. Muž se na starce vrhl a zasadil mu několik desítek bodných ran, které mířily na horní část těla a na hlavu. Pak vrah tělo odtáhl za garáže a zaházel ho odpadem.
     Není pravda to, co se objevovalo v některých médiích, tedy že zavražděný muž byl bezdomovcem. Šlo pouze o starého slušného pána, který má rodinu, a který si vyrazil na procházku.
     Stejně tak žena u pivovaru, kterou útočník před tím napadl nožem, byla vybrána pouhou náhodou a útočníka zřejmě vedly pouze chorobné představy o vlastním ohrožení.     
     Že je Tomáš D. opravdu všeho schopen, dokázal ještě znovu o pár hodin později, když napadl policistku golfovou holí.  

Zadržení vraha

     Následující den po útocích v Plzni všehoschopný a novopečený vrah zamířil do Dýšiny, kde se vloupal do garáže, odcizil dodávku Tranzit a s tou jel na Rokycansko, kde havaroval nedaleko Vitinky.
     Vesnice Vitinka ležící dva kilometry severozápadně od Oseku a zde se kolem páté hodiny odpoledne Tomáš D. vloupal do zemědělského objektu. Rodina vůbec netušila, kdo se jim ve statku skrývá, slyšeli zařinčet sklo a muž se synem se šli podívat, co se děje. Pachatele vyrušili a ten se dal na útěk. Později se ukázalo, že zde i vypáčil dveře do budovy a pokusil se ukrást auto stojící na dvoře i další vůz ve vsi.
     V okolí Plzně v této době probíhala obrovská pátrací akce po vrahovi, nasazeny byly desítky policistů, včetně psovodů, kriminalistů či zásahové jednotky. Pátrání značně ztěžoval fakt, že policisté, jak později zjistili, neměli o vrahovi žádné předchozí informace. Na Plzeňsku totiž, dle našich informací, nebyl policií nikdy zadržen, protože tu byl krátce.
     Na místo tedy vyrazila nejbližší volná hlídka, dva policisté z Radnic, muž a žena. Policisté ještě v tu chvíli samozřejmě netušili, že jedou zatknout velice nebezpečného vraha. Hlídka prohledávala okolí a policistka si jako první všimla schovaného ležícího muže tmavé pleti.     
     Vyzvala ho, aby opustil ukrýt, ale muž nejprve nereagoval a pak policistku dokonce napadl úderem golfovou holí. V tu chvíli na místo dorazil i psovod se svým psem a muže společně zpacifikovali a zajistili. 

Léčený schizofrenik

     Nám se podařilo zjistit, že vrah byl schizofrenik a byl krátce před útoky v Plzni propuštěn z psychiatrické nemocnice s tím, že by již neměl být nebezpečný.
     V noci ze čtvrtka na pátek byl pak ještě na ambulanci psychiatrie na Lochotíně, ale k hospitalizaci nebyl přijat. Muž zřejmě poté zamířil zpět mezi bezdomovce a později vyrazil na svou vražednou výpravu do plzeňských ulic. Zda se na prudkém zhoršení zdravotního stavu psychicky narušeného zabijáka podílely drogy zatím jisté není, ale vzhledem k mužově minulosti se to vyloučit nedá.

Vraždící schizofrenici

 • Vloni v říjnu sedmadvacetiletý Pavel T.  zavraždil své dva bratry v Počátkách na Pelhřimovsku. Později tvrdil, že slyšel hlasy, které mu řekly, že pokud své bratry nezabije, tak lidstvu hrozí smrt. Pavel tedy vstal a bratry, sedmnáctiletá dvojčata, ubodal nožem, jednoho z nich bodl více než stokrát.
 • V roce 2015 ve Zlíně muž ubodal svoji osmatřicetiletou sestru. V jejím bytě ženě zasadil 28 bodných ran a pak vyskočil z balkonu v prvním patře.
 • O rok dříve ve Žďáru nad Sázavou ubodala schizofrenička Barbora Orlová teprve šestnáctiletého Petra, který bránil svou kamarádku, během tohoto útoku vojenským nožem poranila ještě další dvě studentky a pak i policejního vyjednavače. Šílené na tomto útoku je, že Orlová neútočila poprvé, dva roky před tím ve školce v Havířově pobodala učitelku a jako rukojmí si vzala sedmiletou holčičku. Orlová skončila pouze v psychiatrické léčebně, odkud byla po dvou letech propuštěna do ambulantní léčby.
 • V roce 2012 v Jablonném nad Orlicí napadl schizofrenik Robert L. svou matku, která právě hlídala šestiletá dvojčátka. Ženě se podařilo utéci k sousedům pouze s holčičkou. Mezi tím muž umlátil šestiletého chlapečka holí. I tento vrah se předtím ambulantně léčil na psychiatrii.
 • V roce 2014 Monika B. napadla ve Frýdku-Místku babičku s teprve dvouletou vnučkou. Vražedkyně zazvonila na zvonek bytu, kde babička hlídala vnučku a zaútočila na seniorku, kterou opakovaně pobodala. Po útoku chtěla Monika B. z bytu odejít, ale dvouleté děvčátko se rozplakalo. Zřejmě pláč byl spouštěčem, vražedkyně se otočila a batole bodla do zad. Babička útok přežila, děvčátko se ale zachránit již nepodařilo. Snad vás nepřekvapí, že i tato žena byla krátce před činem propuštěna z psychiatrie.
 • Podobných případů by se dalo bohužel ještě vyjmenovat několik. My jako poslední ve našem příšerném výčtu zvolili případ z května 2015, vraždy knihovnice z Horní Břízy, o kterém jsme sami informovali. Schizofrenik Vlastislav A. držel v knihovně mladou ženu pod hrozbou použití nože a donutil jí zavolat do televize Nova. Když vyděšená osmadvacetiletá žena v nepředstavitelné hrůze splnila všechna mužova přání, stejně ji nožem usmrtil a z místa utekl. Samozřejmě i tento muž byl před tím dokonce několikrát hospitalizovaný v Psychiatrické nemocnici. Policistům později tvrdil, že má v těle technologii, která umožňuje jeho odposlouchávání. 

  Původní článek o vraždě zde:

  73 bodných ran - na Doubravce zavraždil starého pána na procházce

  73 bodných ran - na Doubravce zavraždil starého pána na procházce

  21. 10. 2019, 21:16, aktualizace 22. 10. 2019, 11:06

  Soud s psychopatem začal, chtěl zavraždit tři lidi, podařilo se mu to u jednoho, dvě ženy útok přežily   Advokátní kancelář CINK a partneři

   Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.