Foto Video

Všechny peníze nechci, dám je k dispozici potřebným!

V maximální úctě Vám všem děkuji a nevím jak popsat mé obrovské dojetí

30. března 2021 21:03 , aktualizace 21:13

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Dnes odpoledne se v Plzni sešel zástupce naší redakce s Honzou B., kterého veřejnost zná spíše jako "střelce z Vochova" a dorazil i pan Jan Šafařík z Opavy, který pro něj zřídil transparentní účet. O této akci pana Šafaříka, zakladatele a hlavního instruktora Paladin Academy, jsme již minulý týden informovali, více zde.
     S panem Šafaříkem jsme byli domluveni, že až toto konto překoná sto tisíc korun, peníze vybere a Honzovi je předá osobně. Dárci byli ale velice štědří a než k předání došlo, na účtu bylo již více než 140 000 Kč. K předání tedy došlo dnes a Honza byl štědrostí lidí skutečně nesmírně překvapen a těžko nacházel slova díků. Účet bude uzavřen na konci dubna a poté budou všechny zbylé peníze převedeny Honzovi.

Dnešní předání

      Honza prvořadě vysvětlil, že není žádný profesionální střelec, pistoli si pořídil asi před pětadvaceti lety jako dárek k narozeninám a mimo občas na střelnici ji nikdy nepoužil. Nikdo ho ani nenapadlo, že by mohla nastat chvíle, kdyby byl nucen zbraň použít v obraně.
      Pak nás ale dnes zaskočil, uvedl, že za zaslané peníze moc a moc děkuje, ale určitě je nechce všechny. Hodlá je použít pouze na úhrady právního zastoupení a nechce z nich pak navíc použít ani korunu.
      Ačkoliv jsme mu vysvětlovali, že peníze jsou jen jeho a může je použít skutečně na cokoli, Honza opakovaně odmítl. Přišel ale s návrhem, že až tato kauza bude ukončena, všechny peníze, které mu zbydou po úhradě právních služeb, dá na nový transparentní účet. Jeho číslo pak bude zveřejněno zde i v dalších médiích a peníze na tomto účtu budou k dispozici pro další lidi, kteří se dostanou do obdobného problému, tedy že se budou nuceni bránit před útokem jiné osoby. Pokud pak bude obránce potřebovat pomoc právníka, budou tyto peníze uvolněny právě na jeho právní zastupování.

Kdo Honzu hájí?

     Honzovo vyjádření podtrhává výzvu jeho právních zástupců, kterou společně vydali už v sobotu. V té poukazují na fakt, že Honza měl zbraň především pro bezpečnost svou a svojí ženy, a to také  s ohledem na skutečnost, že žijí na samotě. Na střelnici byste ho v posledních letech nepotkali, za to se pilně věnuje včelaření.
     Honzu v současnosti zastupují advokáti Tomáš Gawron a Miloslav Jančík, kteří se oba zaměřují na problematiku zbraní a nutné obrany.

Foto: 
1, 2. dnešní předání peněz
3. zakladatel účtu Jan Šafařík během výcviku
4. z účtu bylo vybráno 125 000 Kč

Vše o tomto případu zde:


Pomoc pro Honzu z Vochova

Pomoc pro Honzu z Vochova

27. 03. 2021, 18:42, aktualizace 29. 03. 2021, 11:26

Odpověď na častokrát položenou otázku "Jak já mohu pomoci střelci, který bránil svoji rodinu?"


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.