Aktuálně

Všichni zranění hasiči jsou již doma

Jejich mluvčí Vám děkuje za nabídky pomoci

10. ledna 2017 08:08, aktualizace úterý 10. ledna 11:33

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Včera jsme informovali o požáru vysokozdvižného vozíku v třídírně starého papíru ve Cvokařské ulici. „K požáru se hasiči dostali během několika málo minut od jeho nahlášení. V okamžiku, kdy hasiči vystoupili z vozidla a začali natahovat útočný proud, vybuchla na vozíku tlaková láhev. Výbuch poranil čtyři hasiče a všechny je odvezla ZZS do Fakultní nemocnice Plzeň. O síle výbuchu svědčí několik vyražených oken ve výšce asi šesti metrů, narušená konstrukce střechy haly a poškozená třídící linka. Během tohoto dnešního zásahu, který se původně jevil jako banální, šlo bez nadsázky hasičům o život,“ uvedla mimo jiné mluvčí hasičů.

     Nikdo jsme v tomto okamžiku nemohl vědět, jak na tom zranění hasiči jsou a spousta našich čtenářů reagovala okamžitou nabídkou pomoci. Od poděkování, po návrhy sbírek, až po nabídku rekreace zdarma všem čtyřem hasičům v soukromém penzionu na Šumavě v Horské Kvildě. Ještě v průběhu noci jsme byli ve spojení s mluvčí HZS Pavlou Jakoubkovou, která nám zajišťuje spojení na hasiče a Vaše vzkazy pro zraněné jí předali.

     „Všichni kolegové jsou již doma a příští směnu by se snad měli vrátit do služby. Děkuji jejich jménem za zájem Vašich čtenářů o nabídky pomoci, které ale musím odmítnout. Kolegové vše berou jako součást své práce a naštěstí žádný z nich nebyl zraněn vážně,“ sdělila nám mluvčí dnes brzy ráno.

     My ale víme, jak můžete pomoci nejen těmto hasičům, ale zároveň všem členům složek IZS, kteří se dennodenně účastní zákroků, které mohou skončit jejich zraněním nebo bohužel i smrtí.
     Z míst zásahů či zákroků z vlastní zkušenosti víme nejlépe, že se moc nehraje na to, či jste policista, hasič nebo záchranář. Všichni zde táhnou za jeden provaz s jediným cílem, chránit Vaše životy, zdraví nebo majetek.
     Pomoci všem členům záchranných složek můžete nejvíc tak, že budete jejich práci, respektive jejich poslání plně respektovat, vždy uhnete jejich vozům jedoucím k zásahům nebo budete na místech zásahů samotných rychle a bez protestů respektovat jejich výzvy a požadavky.

     Za naši redakci velmi děkujeme všem hasičům za včerejší nasazení a všem slušným čtenářům za jejich reakce i nabídky pomoci.

Původní článek a video zásahu zde:

Výbuch vozíku zranil čtyři hasiče! Dva z nich transportovali na Emergency.

Foto: Hasiči

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.