Aktuálně Foto Video

Výbuch vozíku zranil čtyři hasiče! Dva z nich transportovali na Emergency.

Všechny záchranné složky pracovaly v maximálním nasazení, bohužel dělníci jejich úsilí brzdili

9. ledna 2017 21:04, aktualizace úterý 10. ledna 12:23

Cizinci Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Ve sběrně druhotných surovin AVE ve Cvokařské ulici došlo dnes při práci k požáru vysokozdvižného vozíku Desta a k tomuto požáru samozřejmě okamžitě vyjeli plzeňští hasiči. 

     Během hašení vozíku došlo k neočekávanému, velmi silnému výbuchu, který, jak nám sdělil místní obyvatel, byl slyšet po větší části Doubravky. Během tohoto výbuchu, zřejmě tlakové láhve, bohužel došlo ke zranění čtyř zasahujících hasičů.
     Na místo ihned vyjela pomoc v podobě dalších hasičů, policistů i záchranářů a nakonec z místa záchranáři transportovali celkem čtyři zraněné hasiče, bohužel dva z toho na Emergency. Naštěstí dle mluvčího záchranné služby není žádný z nich ohrožen na životě.

     Naprosto zarážející však bylo chování zahraničních dělníků druhotných surovin. Jejich jediným zájmem bylo zabránit přítomným televizním štábům v pohledu dovnitř areálu a doslova šokující byla situace, kdy rusky mluvící dělník zamkl vrata areálu visacím zámkem, čímž oddělil záchranné složky uvnitř od dalších následně přijíždějících a šel si kamsi zapálit! Jedna ze sanitek jedoucí pomoct zraněnému hasiči tak byla nucena čekat, až se zahraniční dělník vrátí s klíči z kuřácké pauzy za rohem. Ani po tomto incidentu však dělníci nezměnili své chování a i další přijíždějící sanitka opět zůstala stát před zavřenými vraty, které si nakonec musela otevřít sama záchranářka a při výjezdu zase sami hasiči.
     Proč se tak dělníci chovali, případně co se snažili zatajit, zatím nevíme.

Celá naše redakce drží zraněným hasičům palce a přejeme brzké uzdravení!

AKTUALIZACE:

Hasiči jsou již doma

Foto: Krimi Plzeň a Hasiči

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.