Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Všechny záchranné složky zasahují ve Skvrňanech

Vůz vyletěl z vozovky, přerazil semafor a skončil na střeše

25. ledna 2023 18:14 , aktualizace čtvrtek 26. ledna 10:28

Cizinci Doprava Nehody

     Dnes před pátou hodinou odpoledne došlo na křižovatce Křimické a Vejprnické ulice v Plzni k dopravní nehodě, při které se osobní vůz Opel po najetí na chodník převrátil na střechu.     Podle svědků přímo z místa jel ukrajinský řidič Oplu v pravém jízdním pruhu z Křimické ulice a odbočoval vlevo na Vejprnickou, v oblouku zatáčky ale začal přejíždět do levého pruhu, přičemž začal vytlačovat vedle sebe jedoucí vozidlo. Jeho řidič na hrozící kolizi upozornil klaksonem, v tu chvíli se ale řidič Oplu zřejmě lekl, zazmatkoval a strhl řízení vpravo.
     Následkem toho najel na travnatý pás mezi silnicí a chodníkem a narazil do sloupu lampy veřejného osvětlení. Náraz Opel roztočil a ten narazil ještě do sloupu semaforu přechodu pro chodce, který vyvrátil a vůz se od něj odrazil a převrátil na střechu.

     Posádce převráceného vozu pomohli z auta svědci nehody a na místo vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali spolujezdkyni, která utrpěla šok. Ta byla po ošetření na místě transportována do nemocnice. Řidič vozu zranění neutrpěl a ani nikdo z procházejících chodců nebyl vozem nebo troskami naštěstí zasažen.

     Okolnosti nehody nyní na místě šetří policisté, u řidiče bylo vyloučeno požití alkoholu pomocí dechové zkoušky.
     Kvůli poškozenému semaforu je světelná signalizace celé křižovatky mimo provoz a na opravě se pracuje.


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.