Vůz ukradený na Vánoce v Plzni byl nalezen v Polsku

Policie vypátrala recidivistu a nyní ho obvinila hned z několika trestných činů

úterý 6. dubna 20:15 , aktualizace 20:20

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Od Vánoc policisté řešili krádež vozu Opel Insignia Combi, který si zloděj vyhlédl, otevřel a ukradl přímo na Štědrý den na parkovišti v Částkově ulici na Slovanech. Policisté po ukradeném vozidle samozřejmě začali pátrat, ale až 5. března se jim ozvali polští kolegové s tím, že vůz byl nalezen nedaleko česko-polské hranice.
     Následně se podařilo zjistit, že zloděj vůz v ceně 130 tisíc korun prodal ještě v den krádeže za částku 16 tisíc korun. Policistům se také podařilo osobu pachatele spojit hned se dvěma krádežemi, kterých se v Plzni po krádeži auta dopustil. "Ještě na Štědrý den v podvečer si zloděj stačil dojít na bezplatný nákup do jednoho z obchodů v Plzni na Slovanech, kde si na prodejní ploše pod bundu ukryl drogistické zboží v celkové hodnotě za více jak 500 korun. S takto uschovaným lupem prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. Za pokladní zónou byl následně zastaven ostrahou prodejny, které odcizené a nepoškozené věci vydal.
     Stejného způsobu krádeže se měl dopustit jen o tři dny později v Plzni na Borech, kde na prodejní ploše obchodu odcizil celkem 10 čokolád, které si ukryl do spodní části dětského kočárku, se kterým se po prodejní ploše pohyboval. S takto ukrytým zbožím prošel přes pokladní zónu bez zaplacení, kdy byl následně ostrahou prodejny zastaven a odcizené čokolády za více jak 300 korun bez poškození ostraze vrátil zpět,"
popsala tisková mluvčí policie. 

     Plzeňští kriminalisté na případu usilovně pracovali, prověřovali získané poznatky, spolupracovali s policisty dotčených obvodních oddělení a po důkladném prověření veškerých získaných poznatků na konci března ve věci zahájili trestní stíhání 31letého muže ze severního Plzeňska, kterého obvinili ze spáchání trestného činu krádež v jednočinném souběhu s přečinem maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a pokračujícího přečinu krádež. Muž se takového jednání se dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech pravomocně potrestán. Mimo jiné má obviněný platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

     V současné době je již odcizené vozidlo vráceno zpět svému majiteli. 

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…