"Zajíček" vybílil svému milenci celý účet

Seznámení s pohledným bezdomovcem vyšlo muže na téměř půl milionu

středa 1. července 14:16 , aktualizace 14:19

Krádež

Partner článku – Mraknet

     Pořádně draho vyšel pokus padesátiletého muže seznámit se s "mladým zajíčkem". Muž v plzeňském Gay clubu potkal na přelomu května a června mladíka bez domova narozeného v roce 1997, se kterým se brzy začal stýkat.
     "Mladý muž si natolik si získal důvěru staršího muže, že mu dokonce sdělil údaje ke svému internetovému bankovnictví s kterým neuměl moc zacházet a jednou za čas mladíka požádal, aby mu peníze převedl ze spořícího účtu na běžný účet a on si je poté mohl vybrat z bankomatu.
     Poškozený ovšem netušil, že mladý muž si údaje zapamatuje a následně je použije k neoprávněným převodům peněz na účty svých známých, kteří peníze následně vybrali z bankomatu a předali mu je," popsala skutek mluvčí policie.
     Bývalý bezdomovec tak z účtu muže postupně vyčerpal téměř půl milionu a takto snadno získané peníze používal pro svou potřebu a také pro hraní automatů.
     "Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež, a to ve třetím odstavci," uvedla tisková mluvčí policie. Za přečin krádež mu tak hrozí až pět let za mřížemi.

Rada policie: Nikdy nikomu nesdělujte hesla a jiné přístupové kódy k osobním účtům.

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.